На Миколаївщині стартувала весняна посівна

12.03.2017
198 Views

9 березня під головуванням першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка відбулася відеоконференція з питань підготовки та проведення комплексу весняно-польових робіт та сертифікації насіння у 2017 році.

Участь у заході взяли директор департаменту агропромислового розвитку Миколаївської облдержадміністрації, представники органів держпродспоживслужби з фітосанітарної безпеки та реєстрації сільськогосподарської техніки, а також спеціаліст Державного підприємства «Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції» в Миколаївській області.

У ході наради було обговорено готовність аграріїв до проведення весняно-польових робіт, особливості посівної кампанії цього року. Було заслухано пропозиції форвардних закупівель провідних операторів зернового ринку України.

Щодо структури посівних площ, то в загальному вона становить 26,7 млн га. Цього року ярими культурами планується засіяти 18 млн га, в тому числі 14,3 млн га – ярими зерновими. Насторожує той факт, що значно скоротилися посівні площі під гречкою, натомість площі посіву соняшнику по деяких областях сягає 50% усієї структури посіву. Хороша тенденція росту посівних площ під горохом та соєю.
Українські аграрії повністю забезпечені посівним матеріалом, а також створені усі необхідні умови для сертифікації насіння.

Цього року з державного бюджету виділено 550 млн грн на здешевлення закупівлі вітчизняної техніки (20% від вартості).

Директор департаменту агропромислового розвитку Олена Піскун проінформувала, що на Миколаївщині уже ведеться комплекс весняно-польових робіт. Сільгосптоваровиробниками області завершується накопичення матеріально технічних ресурсів для виконання всіх агротехнологічних операцій в весняний період. Сільгосптехніка, яка буде задіяна на посівних роботах відремонтована у повному обсязі.

Підживлення озимих зернових культур проведено на площі 260 тис. га (43 %) та ріпаку на площі майже 13 тис. га (40 %).

У господарствах Веселинівського та Вітовського районів розпочато посів ранніх ярих зернових культур, яких на сьогодні посіяно майже 600 гектарів.

Наразі надмірна вологість ґрунту дещо стримує хід польових робіт.

Окремо відзначено проблему проведення в області сертифікації насіння, в зв’язку з невизначеністю відповідальної особи за діяльність Державного підприємства «Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції» в Миколаївській області.

За підсумками відеоконференції перший заступник міністра надав доручення керівнику ДП «Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції» вжити відповідних заходів та забезпечити прискорення вирішення зазначених в ході наради проблемних питань.

You may be interested

На Первомайщині від заморозків загинуло 302 га озимої пшениці, 486 га озимого ячменю та 191 га озимого ріпаку
Новости,
0 shares13 views
Новости,
0 shares13 views

На Первомайщині від заморозків загинуло 302 га озимої пшениці, 486 га озимого ячменю та 191 га озимого ріпаку

daria - Июн 14, 2017

На початку тижня голова Первомайської райдержадміністрації Володимир Вовк провів нараду з керівниками установ та структурних підрозділів райдержадміністрації. Зокрема, йшлося про…

У Миколаєві заступник Міністра агрополітики заявила про найвищий в історії держави врожай та представила 169 нових сортів озимих та ярих
Новости,
0 shares56 views
Новости,
0 shares56 views

У Миколаєві заступник Міністра агрополітики заявила про найвищий в історії держави врожай та представила 169 нових сортів озимих та ярих

daria - Май 24, 2017

23 травня на базі Миколаївського національного аграрного університету відбувся День Поля з технології вирощування зернових колосових культур. Під час заходу було…

Украина за январь-апрель импортировала подсолнечника на $186 млн
Новости, Регионы
0 shares112 views
Новости, Регионы
0 shares112 views

Украина за январь-апрель импортировала подсолнечника на $186 млн

autor - Май 15, 2017

Украина по итогам января-апреля 2017 г. импортировала 19,59 тыс. т семян подсолнечника на сумму $186,14 млн. Об этом свидетельствуют данные…

Leave a Comment

Your email address will not be published.