Президент підписав закон про приєднання громад до міст обласного значення

6 мая, 2018

Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст республіканського Автономної Республіки Крим, обласного значення». Про це повідомляється на сайті Президенда.

Закон визнає такими, що є спроможними об’єднаними територіальними громадами для випадків добровільного приєднання до об’єднаної територіальної громади територіальні громади міст республіканського Автономної Республіки Крим, обласного значення, а також визначає порядок добровільного приєднання до них територіальних громад сіл та селищ.

«Документом закладаються основи вирішення низки питань, пов’язаних із розбудовою інфраструктури великих міст та можливості скористатися результатами соціально-економічних, культурних та інших проектів, які здійснюються за рахунок видаткової частини міського бюджету значної частини населення відповідних сіл та селищ, які працюють у місті і сплачують до його бюджету податки», – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що від  об’єднання в одну територіальну громаду виграє як місто-центр, так і села та селища, що є його «супутниками».

«Для мешканців сіл та селищ стануть доступними більш якісні соціальні, адміністративні, інші послуги, які надаються з місцевого бюджету. Великі міста отримують нові території для розбудови, в тому числі комфортних зелених жилих районів. Крім того, таке об’єднання стане потужним поштовхом для розвитку приміської інфраструктури: автодоріг, транспорту тощо», – підкреслюється у повідомленні.

Нагадаємо, що Верховна Рада прийняла даний закон 3 квітня 2018 року.

Також раніше зазначалось, як змінилось життя в Куцурубській територіальній громаді, яка першою на Миколаївщині «протоптала» стежку складного процесу об’єднання ще в 2015 році.

Новости по теме

| | |