Замість природних нерестовищ – бетонні причали приватних яхт-клубів, – Асоціація рибалок України

5 мая, 2018

Браконьєрство, неконтрольована забудова берегової лінії, відсутність меліоративних робіт, забруднення водосховищ та річок відходами не дають можливість розвиватись рибі в період нересту. Про це заявили в Асоціації рибалок України.

«На жаль, з різних причин, за роки Незалежності в країні близько 60% природних нерестовищ в вітчизняних водоймах ми втратили. Тепер на їх місці бетонні причали приватних яхт-клубів. І наша задача допомогти рибі, вона ж не буде нереститись на бетоні», – розповідає голова асоціації Олександр Чистяков.

З кожним роком браконьєрство ніби розквітає в період нересту. Люди не вміють берегти ресурси природи. Так, 4 квітня Асоціацією рибалок України спільно з рибоохороною Полтавської області під час рейду на р. Сулі, яка впадає Кременчуцьке водосховище, було виявлено більше 7 км риболовських сіток.

«В цих природних нерестовищах, які простягаються на десятки кілометрів, нереститися риба всього Кременчуцького водосховища. Свого часу, тут за нашою ініціативою був створений Національний природний парк Нижньосульський. І ось зараз ми спостерігаємо такий жах. Межам браконьєрству вже не має, знищується все», – наголосив Чистяков.

Також одна з основних бід сучасного нересту риби – це перепади рівня води у водосховищах. При скиданні води ікра висихає й гине, а під товщею, коли рівень води високий, ікра не прогрівається, чорніє і гине.

В Асоціації рибалок вважають, що єдиним порятунком для виживання риби є встановлення штучних нерестовищ.

«Установку штучних нерестових гнізд важко переоцінити – вони гостро необхідні рибі і нашим водоймам. Через свою універсальну конструкцію вони не залежать від перепадів рівня води, а так само ікра відкладена на них добре прогрівається і висвітлюється, бо знаходиться постійно на одному рівні. У природних умовах з такими ідеальними умовами природних нерестовищ залишилося не більше 4%», – говорить Чистяков.

Промисловики, рибальська і природоохоронна громадськість з кожним роком все більше встановлюють штучні нерестові гнізда. Проведення таких робіт спершу узгоджується з іхтіологічними відділами Управлінь рибоохорони та задля їх продуктивної роботи мають виймаються з води, задля помивки ікри від сміття.

Так, у 2018 році на Каскаді Дніпровських водосховищ і Дельті Дніпра встановили 8 000 штучних нерестових гнізд: Київське — 1,6 тис. штук; Канівське — 0,5 тис. штук; Кременчуцьке — 2,2 тис. штук; Дніпродзержинське — 0,4 тис. штук; Дніпровське — 0,8 тис. штук; Каховське — 1,5 тис. штук; Дельта Дніпра — 1 тис. штук. На річках у Волинській, Закарпатській, Одеській, Миколаївській, Чернігівській області встановили 2,8 тис. штук штучних нерестовищ.

«Сьогодні як ніколи риба потребує нашої допомоги. І від того як пройде нерестова компанія залежить кількість риби в наших водоймах!», – зазначив голова Асоціації рибалок України.

Новости по теме

| | | | |