За минулу добу на Миколаїщині горіло близько 5300 м.кв хвойної підстилки

3 мая, 2018

2 травня рятувальники Миколаївщини залучались до гасіння 8 вогневих випадків хвойної підстилки. Пожежі трапились у Балабанівському, Баловно-Матвіївському лісових урочищах м. Миколаєва,  Галицинівському, Мішково-Погорілівському  урочищах Вітовського району. Загальна площа, яку пройшов вогонь склала близько 5300 м.кв. Про це повідомляє ГУ ДСНС України у Миколаївській області.

Нагадаємо, що протягом квітневих святкови вихідних в Миколаївській області було спровоковано пожеж на майже 45 га землі, у тому числі горіли і заповідні зони.

Завдяки моніторингу, який проводився із залученням квадрокоптеру Головного управління ДСНС України у Миколаївській області, вчасному повідомленню небайдужих громадян, а також спільній роботі підрозділів ДСНС і працівників лісгоспу, загоряння ліквідовані на початковій стадії та не призвели до критичних наслідків. Найгіршим являється те, що це не просто легковажність з боку населення, а за попередніми даними, навмисні злочинні підпали.

У зв’язку з тим, що температура  з кожним днем підвищується і в області встановлено п’ятий надзвичайний клас пожежної небезпеки, то існує загроза виникнення масштабних пожеж.

Нагадаємо, що на сьогодні ліси та лісовкриті площі займають у Миколаївській області всього 5%від загальної площі земель, а це більш ніж втричі менше за аналогічний показник по Україні, що не відповідає нормативним (оптимальним) показникам щодо лісистості для Степу України, які згідно розрахунків Державного агентства лісових ресурсів України повинні складати 9%. А нових насаджень лісосмуг та лісів у Миколаївській області в найближчий час не планується.

В 2017 році на території управління лісового господарства області в лісових масивах виникло 136 випадків загорянь, що у 5 разів більше аніж у 2016 році. Вже з початку 2018 року у Миколаївськії області на відкритих територіях зафіксовано більше 200 пожеж, загальна площа яких складає більше 58 га. Так, протягом квітня місяця зафіксовано більше 170 пожеж. Ріст пожеж складає вже більше 164% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Якщо такі темпи будуть зберігатись, то через 5 років лісистість Миколаївщини може знизитись до 0,3% від науково-обґрунтованих 7,9%.

Новости по теме

| |