На полях ТОВ «Зеленоярське» планують засіяти 2500 га соняшнику ВІДЕО

3 мая, 2018

На полях ТОВ «Зеленоярське» активно ідуть весняно-польові роботи. А саме, проводиться посів насіння соняшнику. Всього даною культурою планується засіяти 2500 га землі. Про це розповів журналістам “АгроЮг” директор сільгосппідприємства Вячеслав Ванкевич.

ТОВ «Зеленоярське» знаходиться у Миколаївському районі Миколаївської області та входить до групи компаній «ПАЕК». Підприємство займається вирощуванням зернових культур. Земельний банк господарства складає 3500 га, 2500 га якого планується засіяти соняшником і 1000 га складають озима пшениця та озимий ячмінь.

Директор ТОВ «Зеленоярське» Ванкевич Вячеслав

«Зараз проходять весняно-польові роботи, а саме сіємо насіння соняшнику. На полі знаходиться трактор New Holland з сівалкою Challenger. За добу засіяли 270 га, всього плануємо засіяти 2500 га. Роботи ведуться цілодобово», – розказує директор сільгосппідприємства.

Трактор New Holland

Сівалка Challenger

Даний трактор – універсальний, класу важких тракторів. Потужність трактора 410 кінських сил. Сіялка просапна, вакуумна, 16-рядна. В одну банку вміщається 5-7 посівних одиниць, а кожна одиниця це 8-12 кг дрібного насіннєвого матеріалу.

«На даний час в полях працюють один клас з культиватором, трактор New Holland з сівалкою Challenger, а також два New Holland 110 з сівалками Great Plains, і трактор МТЗ-3022 з культиватором», – повідомляє Ванкевич.

Всього на підприємстві 13 одиниць тракторів. Із них 8 важких тракторів: два John Deere, два Fendt, New Holland, Xerion, МТЗ-3022. З поміж сіялок є три 16-рядні: Challenger, дві Great Plains YP1630; та чотири 8-рядні: дві Great Plains 8070 та дві Planter 2 – для просапних культур.

«Основну роль виконують важкі трактори. Вони сіють, боронують, культивують, дискують. Коли поля невеликі або різних форм, то не зручно працювати великим трактором, тоді простіше запустити малі трактори. Для них є 8-рядні сіялки», – зауважив головний механік.

Не дивлячись на те, що техніка нова та сучасна, час від часу трапляються певні несправності. За словами головного механіка, найчастіше виходять з ладу ті механізми, які труться, обертаються. Наприклад, підшипники, ланцюг, стопорне кільце.

«Несправності трапляються як вдень, так і вночі. Ми виїжджаємо в будь-який час доби та усуваємо їх.  В кінці або перед початком наступного сезону вся техніка розбирається та повністю пересипається. І завжди знаходиться те, що ось-ось зломиться або вже зломилось», – говорить головний механік.

Зазначимо, що всього в Миколаївської області засіяно 197,6 тис.га (42 %) соняшнику. Що стосується інших культур пізньої ярової групи, посіяно кукурудзи на зерно — 72 тис.га (60 %), круп’яних культур – 0,9 тис.га (20 %), овочевих культур – 9,8 тис.га (48 %), сої – 5,1 тис.га (32 %) та висаджено картоплі – 15,2 тис.га (89 %). Загальна площа ярового клину складає 425 тис.га (49 %).

Головний механік та директор підпримства

Тракторист-машиніст Кухар Михайло

Новости по теме

| | | | | |