Якщо «олійні правки» не будуть скасовані, дрібні фермери не постраждають, – Южаніна

3 мая, 2018

Дрібні фермери не постраждають від втрати відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) при експорті олійних у разі прийняття законопроекту №7403-д про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування ПДВ операцій із вивезення за межі митної території України олійних культур, оскільки зможуть компенсувати його за рахунок переробників, вважає голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна. Пише «Інтерфакс-Україна«.

Нагадаємо, що очільниця податкового комітету запропонувала прийняти інший документ,  який мав би вирішити проблемне питання для аграріїв. «Олійні правки» мали бути скасовані лише для тих аграріїв, які без посередників експортують власноруч вирощені сою та ріпак на власних або орендованих землях.

«За останні три роки я отримала багато листів від представників підприємств, які вклали інвестиції в будівництво потужностей із переробки культур і не можуть їх завантажити … Ми здійснили розрахунки: за останні п’ять років ціна переробника не була менша за ціну на експорт з урахуванням відшкодування ПДВ, тому малі фермери не втратять», – говорить Южаніна.

Правки до Податкового кодексу України на 2018 рік передбачають тимчасове скасування відшкодування ПДВ при експорті соєвих бобів з 1 вересня 2018 року по 31 грудня 2021 року, рапсу – з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2021 року.

«Я не ховаюся, я розмовляю з аграріями відкрито. Всім активістам (які протестують проти зазначеної норми — ІФ) висловлюю свою думку. Пояснювала: вас використовують у своїх іграх. Наголошувала: якщо не зможете експортувати невеликі партії вирощеної продукції, вам переробники точно дадуть таку саму ціну», –зазначила Южаніна.

Нагадаємо, законопроект 7403-2 про повернення експортного ПДВ на олійні культури за нестачею голосів не був включений на розгляд до порядку денного на минулій сесії та ВР перенесла розгляд на наступний тиждень.

Новости по теме

| | | | |