На Херсонщині майже на третину зменшили площі насаджень ранніх сортів картоплі

2 мая, 2018

Аграрії Херсонщини помітно зменшили площі під посадку ранніх сортів картоплі. Зокрема, відоме фермерське господарство «Аделаїда», що в селі Чулаківка Голопристанського району області, скоротило їх майже на третину – до 110 гектарів. Пише Херсонці.

«Нинішньої весни по всій Україні картоплю висаджували практично одночасно. Стало бути, у нас вона раніше не дозріє, і везти її в інші регіони не буде сенсу — там і своєї буде більш ніж достатньо. Тому і площі під неї скоротили », – пояснює керівник ФГ «Аделаїда», віце-президент Асоціації картоплярів України Сергій Рибалко.

За його словами, собівартість ранньої картоплі, вирощеної на відкритому грунті, в цьому році неминуче зросте до десяти гривень за кілограм. Адже мінімальна зарплата, добрива, дизельне паливо і орендна плата за землю збільшилися на 15-25 відсотків.

Однак при цьому неможливо зпрогнозувати вартість «другого хлібу» на ринках і в магазинах. Оскільки вирощують його переважно в невеликих приватних господарствах, і ціна картоплі формується хаотично – в перший тиждень після дозрівання врожаю тримається високою, а потім стрімко падає.

Так що рання картопля у нас може коштувати, орієнтовно, від восьми до п’ятнадцяти гривень за кілограм. Правда, для оптовиків і посередників є ще можливість реалізувати ранню картоплю в Білорусії. Там її ціна складає близько 0,4 доларів США за кілограм, тобто трохи більше собівартості.