Херсонські аграрії використовують крапельне зрошення на 44 тисяч га полів

30 апреля, 2018

У Херсонській області крапельне зрошення використовується на  майже 44 тис. га полів. У 2018 році місцеві фермери планують збільшити цю цифру ще на 500 га.

«В середньому облаштування 1 га крапельного зрошення в наших умовах коштує $1 тис. І я б не сказав, що переваги крапельного зрошення — це тільки економія води. Так, втрати вологи порівняно зі звичайними «Фрегатами» набагато менші. Але головне — мобільність, адже систему крапельного зрошення можна встановити там, де велику дощову установку нереально розмістити через суто технічні причини — через наявність ліній електропередач, особливостей рельєфу та ін. І такі проблемні ділянки завжди знаходяться майже в кожному великому або середньому господарстві», — повідомляє керівник агрофірми, розташованої в селі Мар’янівка Каховського району, Едуард Репілевскій.

Він розповів, що вартість транспортування дніпровської води по каналах щорічно збільшується, впровадження крапельного зрошення стає все більш вигідним. Репілевскій вважає, що за рік такі інвестиції не окупляться — мінімум за п’ять років у разі використання продуктивних високорентабельних культур, таких як кукурудза, соя чи озима пшениця.

Нагадаємо, в Миколаївській області ДП «Південне» готується до майбутнього зрошення на землях Киселівки.

Новости по теме

| | |