ДП «Південне» готується до майбутнього зрошення на землях Киселівки ВІДЕО

25 апреля, 2018

Протягом останніх двох тижнів на території Киселівської сільської ради проводяться інтенсивні роботи з монтування дощувальних машин. Адже приблизно з перших чисел травня вони вже мають запуститись, завдяки чому прогнозується покращення результатів врожайності зернових культур.

Монтування систем зрошення проводять співробітники дослідного підприємства «Південне», директором якого є Юрій Котик.

– На території Киселівської сільської ради керівництвом групи компаній «ПАЕК», а саме Юрієм Анатолійовичем Кормишкіним і Ростиславом Володимировичем Данильченко прийнято рішення про грандіозний проект, який називається зрошення. На землю Киселівщини прийшло зрошення, яке повинно дати в зоні ризикованого землеробства Півдня України більш вагомі та високі результати у врожайності зернових технічних культур, – розповідає керівник.

Директор дослідного підприємства «Південне» Юрій Котик

Таким чином, після запуску машин роботи зі зрошення планується провести на території 370 га. Для порівняння, в минулому році на цій самій місцевості працював один агрегат, завдяки якому було зрошено лише 62 га полів з горохом і люцерною. Тобто площі поливу збільшились більше, ніж у три рази. За словами Юрія Вячеславовича, окрім чистого поливу, який заплановий на території площею 370 га, ще буде створена зона мікроклімату зрошення. Адже зона поливу через вологість може збільшуватись, тому в результаті може бути зрошено близько 400 га земель.

Самі дощувальні машини на територію, де вони і монтуються, поставляє фірма Valley. Всього в цьому році хочуть запустити п’ять систем, одна з яких буде зрошувати поле з посіяною люцерною – інші розмістять під зрошення насінницького посіву ярового ячменя і гороху.

– Роботи ведуться в прискореному режимі. Ми розуміємо, що погодні умови сприяють сходам посівів і ми намагаємось все це швидко зробити до запуску води в магістральний канал. Воду нам подає Снігурівське управління водного господарства. Ми плануємо поставити дощувальні машини і запустити їх. Це приблизно початок травня місяця, – розповідає Котик.

Також ми мали можливість спостерігати процес спаювання труби, яка підключатиметься до вже укладеної основної центральної магістралі, і йтиме безпосередньо до дощувальних машин. Окрім цього, на об’єкті вже підключені розпилювачі та відповідне електрообладнання. А задля того, щоб роботи завершені в зазначений термін, тут працюють дві групи по 5 чоловік. Крім того, присутній шефмонтаж, інженер з компанії Valley, власний гідротехнік, а ще спеціаліст із дощувальних машин, який буде займатись майбутнім поливом і його контролем.

Новости по теме

| | | | | | |