НААН розробили 235 сортів і гібридів сільськогосподарських культур

22 апреля, 2018

Науковці та учені із генетики, селекції та насінництва НААН посилюють вплив сільськогосподарської науки на ефективність агропромислового виробництва. Так, у 2017 році до державної науково-технічної експертизи сортів передано 235 сортів і гібридів сільськогосподарських культур. Про це йдеться в доповіді «Про підсумки діяльності Національної академії аграрних наук України за 2017 рік та основні завдання на перспективу» Президента НААН Ярослава Гадзало.

«Наукові установи відділення рослинництва створюють і пропонують виробництву сорти та гібриди практично всіх сільськогосподарських культур, які вирощуються в Україні. Протягом звітного періоду доволі ефективно працювали наші селекціонери. Так, у 2017 році до державної науково-технічної експертизи сортів передано 235 сортів і гібридів сільськогосподарських культур», – сказав Ярослав Гадзало.

Також, за його словами, створено низку нових технічних засобів, розроблено технічні завдання, конструкторську документацію на виготовлення макетних та експериментальних зразків. Та здійснено модифікацію овочевої сівалки «Селена» в напрямі збільшення кількості рядків і пристосування для укладання труб крапельного зрошення.

«Розпочато промислове освоєння окремих нових технічних засобів. Зокрема, промислове виготовлення компактора, дискатора та зчіпки борін з обладнанням для внесення рідких добрив, деструкторів і засобів захисту рослин одночасно з обробітком ґрунту», – йдеться в доповіді.

Нагадаємо, що НААН розробило проект Стратегії відновлення та розвитку зрошувальних та дренажних систем в Україні до 2030 року, завдяки якому щорічно додатково планується отримувати 8 млн тонн зернових.

Новости по теме

| | | | |