На водоймах Одещини встановили майже 3 тисячі нерестових гнізд

20 апреля, 2018

В період з 2 по 14 квітня на водоймах Одеської області пройшли заходи щодо встановлення штучних гнізд для судака. Одеським рибоохоронним патрулем спільно з користувачами, які здійснюють промислову діяльність в умовах режимів СТРГ було виготовлено та встановлено 2880 нерестових гнізд.

На озері Сасик встановлено 1680 гнізд, на оз. Китай — 350 гнізд, на озері Катлабуг — 350 гнізд, на озері Ялпуг – Кугурлуй — 150 гнізд. Також штучні гнізда були встановлені на озері Кагул — 150 шт. та на Хаджибейському лимані —  200 шт.

Наразі у багатьох водоймах немає оптимальних умов для розмноження судака. Тому за рахунок таких гнізд можна допомогти рибі віднереститися і в подальшому очікувати гарних уловів», — заявили в Управлінні  ержрибагентства в Одеській області.

Довідка: Судак — один із цінних промислових видів риби. Він дуже чутливий до зниження вмісту кисню у воді. Із забруднених ділянок водойм намагається втекти, а в постійно забруднених взагалі відсутній. Судак відноситься до риб, які відкладають всю ікру за один раз. Перед цим він ретельно підбирає місце для нересту. Це можуть бути розгалужені коріння осок, зарості очерету, затоплені лугові трави, коріння чагарників, верби, вільхи. Перед ікрометанням самки готують гнізда. Безперервними рухами плавників вони створюють струмені води, які очищають коріння від грунту. Твердий грунт розпушують рилом. Розміри гнізда залежать від плідників і можуть бути від 20 до 60 см.

Нагадаємо, за останні два тижні на Одещині рибпатрулем було виявлено майже сотню прорушень.

Новости по теме

| | |