Верховна Рада прийняла закон про органічну проодукцію

20 апреля, 2018

У четвер, 19 квітня, Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект №5448-д «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції». За проголосував 251 народний депутат.

Як зазначив під час представлення законопроекту його співавтор, голова земельного підкомітету Аграрного комітету ВРУ Олег Кулініч, у доопрацьованому проекті вирішуються три ключові питання, які дозволять органічному сектору працювати.

«По-перше, це сертифікація самого процесу виробництва, а не продукту, як це закладено у чинному законодавстві. Лише контроль на всіх стадіях виробництва може дати впевненість, що отриманий продукт дійсно органічний. Саме такий підхід закладено у законодавстві ЄС і цей проект його повністю імплементує», – зазначив депутат.

По-друге, зі слів Кулініча, пропонований законопроект вводить ефективну дворівневу систему контролю.

«Контроль буде як за органами сертифікації, так і за виробниками. При цьому, виробників будуть контролювати і державні інспектори, і органи сертифікації», – підкреслив співавтор законопроекту.

Третім важливим блоком законопроекту є введення штрафних санкцій.

«Без ефективного механізму відповідальності полиці наших магазинів будуть завалені товарами з написами «органічний», «біо-», «еко-». Але це не означає, що ці продукти органічні. Чинний закон, який забороняє таке маркування для неорганічних продуктів, не працює, і виробник просто вводить споживача в оману. Тому що в чинному законодавстві не закладено механізму контролю та притягнення до відповідальності. Беззаперечно, пропонований закон потрібен нашій державі. Він дасть виробникам чітку правову основу для роботи за європейськими правилами, а споживачам – якісні продукти», — підкреслив Олег Кулініч.

Депутат додав, що на сьогодні наша держава має не так багато готової сільськогосподарської продукції, яка могла б конкурувати на світових ринках, але органічна продукція є для України тією нішею, де наша держава дійсно може бути конкурентною.

Новости по теме

| | |