Миколаївські аграрії завершують посів ранніх ярих зернових

19 апреля, 2018

Станом на сьогоднішній ранок, 19 квітня, аграріями Миколаївської області посіяно майже 104 тисяч га ранніх зернових та зернобобових культур, що складає 96 % до прогнозу з яких: ярий ячмінь – 75,4 тисяч га; зернобобові – 25,5 тисяч га; ярої пшениці – 1,9 тисяч га та вівсу – 1,3 тисяч га.

Лідируючу позицію по посіву ранніх займають Арбузинський, Березанський, Братський, Веселинівський, Вознесенський, Врадіївський, Доманівський, Єланецький, Новобузький та Очаківський райони.

Окрім цього, стрімке наростання тепла і ступінь зволоження верхніх шарів грунту сприяють посіву сільськогосподарських культур пізньої ярової групи. Станом на сьогодні посіяно кукурудзи на зерно – 23,8 тисяч га (20 % до прогнозу), круп’яних культур – 0,2 тисяч га (3 %), соняшнику – 51,2 тисяч га (11 %), овочевих культур – 5,0 тисяч га (23 %), сої – 1,4 тисяч га (9 %) та висаджено картоплі – 8,7 тисяч га (46 %).

Наразі загальна площа ярового клину складає 243,6 тисяч га, або 28 % до прогнозу.

Поряд з сівбою, аграрії проводять роботу по збереженню вологи. Вже проведено боронування та культивацію на площі 705 тисяч га.

Також на посівах ведеться постійний моніторинг за фітосанітарним станом сільськогосподарських культур та здійснюються заходи по їх захисту від хвороб, шкідників та бур’янів. На сьогодні аграріями проведено захисні заходи проти комплексу шкідливих організмів на площі 172 тисяч га.

Новости по теме

| | | |