В Україні дешевшають вітчизняні огірки, а ціни на «стару» капусту впали нижче минулорічного рівня

19 апреля, 2018

З початку поточного тижня в Україні продовжують дешевшати огірки, а ціни на минулорічну капусту опустились нижче рівня минулого року.Таку інформацію наводить сервіс “Інфо-Шувар” згідно даних власного щоденного моніторингу цін на найбільших гуртових ринках країни.

Станом на 18 квітня середня ціна на вітчизняний огірок на торгових майданчиках найбільших гуртових ринків країни зафіксувалася в діапазоні 28-35 грн/кг (0,87-1,09 EUR/кг). Як пояснюють фахівці, причиною зниження цін є той факт, що дрібні виробники з Закарпаття і Півдня вже почали збирати врожай, відповідно, і пропозиція продукції на ринку помітно зростає.

Варто зауважити, що в минулому році ціни на огірок обвалились в останній тиждень квітня. Тоді всього лише за кілька днів огірок подешевшав удвічі до 20/22 грн/кг (0,75-0,82 EUR/кг).

В свою чергу, станом на 19 квітня, на гуртових ринках країни капуста пропонується по 5,0-6,0 грн/ кг (0,15-0,18 EUR/кг). Рік тому, капуста коштувала мінімум на 25% дорожче, до того ж, в минулому році ціна зростала майже щодня, до середини травня 2017 року ціни досягли максимальних показників в 10-12 грн/ кг (0,31-0,37 EUR/кг).

«Падіння ціни на капусту зараз відбувається під впливом двох факторів. Перший — це збільшення імпорту: на початку квітня ціни на капусту стрімко пішли в гору, імпортери миттєво зреагували на це і почали завозити капусту з Польщі. Другий – збільшення пропозиції від вітчизняних виробників, які, орієнтуючись на сценарій минулого року, притримували певні обсяги капусти в сховищах до середини квітня. Саме цим пояснюється відносно висока ціна на продукцію в період від лютого до квітня», – коментує ситуацію експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман.

Зауважимо, що зниження ціни сьогодні триває і по ранній капусті, за тиждень ціни на цю продукцію на гуртових майданчиках країни впали майже в 1,5 рази до 18-25 грн/кг (0,56-0,78 EUR/кг).

Новости по теме

| | | | |