«Від сьогодні виноробам не потрібно витрачати час, щоб отримати 140 дозвільних документів», – Вадатурський щодо прийняття законопроекту №6693

18 апреля, 2018

17 квітня Президент підписав Закон України №6693 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва теруарних вин та натуральних медових напоїв». Відповідна інформація з’явилася на сайті Верховної Ради.

Нагадаємо, дрібних виноробів перевірятиме спеціальна комісія.

Згідно із пояснювальною запискою, метою законопроекту є створення сприятливого законодавчого поля, яке покликане забезпечити діяльність на ринку нових підприємств з невеликими обсягами виробництва терруарних вин (вин місцевості), плодово-ягідних вин та унікальних медових напоїв з виноматеріалів виключно власного виробництва (не придбаних), отриманих шляхом переробки плодів, ягід, винограду, меду власного виробництва.

Ініціатори закону: Вадатурський Андрій, Горват Роберт та ще 17 депутатів.

«Президент підписав Закон, який покликаний відновити в Україні виробництво ексклюзивних терруарних вин. Від сьогодні виноробам не потрібно: витрачати час на те, щоб отримати 140 дозвільних документів, достатньо буде за 5 днів оформити декларацію; утримувати за власний кошт дорогу лабораторію, можна буде вільно користуватися акредитованою», – пише Вадатурський на соїй сторінці у Facebook.

Із набуттям чинності закону винороби, які розливають вина виключно із власного винограду в об’ємі, що не перевищує 10 000 декалітрів на рік, позбулися необхідності отримувати майже 160 дозвільних документів для отримання ліцензії на виробництво, що до цього створювало виноробам суттєві труднощі.

Депутати очікують, що ухвалення закону призведе до збільшення кількості малих винарень, детінізації та легалізації виробництва вина, зростання експорту та збільшення робочих місць у сільській місцевості, що збільшення автоматично призведе до збільшення надходжень у бюджет.

«Без перебільшень це визначний день. Винороби не дадуть збрехати. Півтора роки тому був підписаний наш перший закон щодо розвитку виноробства в Україні по відміні обов’язкової ліцензії для підприємців, що коштувала півмільйона. Дійсно, за цей час чимало відбулося змін. Але не змінилося наше прагнення до відродження галузі. І сьогодні маємо другий закон в дії», – зазначає Вадатурський

Також депутат повідомив разом із колегами по цеху ініційовано збір підписів щодо зверненням до президента з приводу започаткування в Україні Дня виноградаря і винороба.

Нагадаємо, що Україна завдяки останнім розробкам вчених «Інституту виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова» має високий потенціал для виробництва високоякісних червоних вин.

Новости по теме

| | | | | | | |