Експерти прогнозують збільшення врожаю зернових в цьому році

17 апреля, 2018

Врожай зернових та зернобобових культур у 2018/2019 МР може збільшитись  до 65,8 млн. тонн, що на 6% перевищує показник поточного сезону (61,9 млн. тонн). Такий прогноз зробили аналітики ІА «АПК-Інформ», повідомляє Українська зернова асоціація.

За даними аналітиків, у майбутньому сезоні Україна може відновити свої позиції на ключових ринках збуту зерна.

«Такий приріст виробництва дозволить сформувати високий експортний потенціал зернового сегменту і відновити позиції України на ключових ринках збуту. Зокрема, в 2018/19 МР очікується збільшення експортних поставок українського зерна в Єгипет, Бангладеш та Ліван, куди за минулий період 2017/18 МР (липень-березень) на тлі зниження виробництва і високу конкуренцію з боку РФ було поставлено менше зерна, ніж за аналогічний період сезону 2016/17», — йдеться у повідомленні.

Згідно інформації, прогнозоване збільшення виробництва зерна в Україні обумовлено очікуваним підвищенням врожайності основних культур на тлі гарної вологозабезпеченості на старті посівної кампанії, а також деякими змінами в структурі виробництва.

«Очікується збільшення посівних площ під кукурудзою до 4,62 млн. га (+ 2% до показника поточного МГ), що при прогнозованому збільшенні урожайності зернової до 62,3 ц / га дозволить сформувати валовий збір в обсязі 28,5 млн. тонн. виробництво пшениці в майбутньому сезоні очікується на рівні 27 млн. тонн (+ 3%), а виробництво ячменю – 7,8 млн. тонн (-6%)», — підрахували аналітики.

Новости по теме

| | | | |