Під час рейду акваторіями Миколаєва були вилучені браконьєрські сітки

13 апреля, 2018

Із настанням сонячної та теплої погоди, що співпало з періодом нересту риби, на Миколаївщині почастішали випадки займання очерету. Подекуди через необережність відпочиваючих, а деколи – це злочинний умисел браконьєрів, які на випалених топках б’ють щуку, яка заходить на нерест. Повідомляє Національна поліція області.

Нагадаємо, що на Миколаївщині згоріло 45 гектарів очерету. За останні три доби рятувальники зафіксували понад 70 пожеж.

«Головне управління Національної поліції в Миколаївській області отримало плавзасіб, за допомогою якого проводяться патрулювання акваторії міста та області з метою попередження та боротьби з незаконним виловом риби та підпалами очерету. За скоєння вказаного правопорушення передбачена відповідальність згідно з чинним законодавством у залежності від наслідків – адміністративна або кримінальна. Всі підрозділи Миколаївської області орієнтовані на виявлення та запобігання вказаних правопорушень», – розповідає начальник Управління превентивної діяльності ГУНП України в Миколаївській області майор поліції Сергій Ігнатьєв.

Під час рейду співробітники відділу поліції на воді, превентивної діяльності, патрульної поліції та працівники Управління державного агентства рибного господарства в Миколаївській області контролювали стан заплав із очеретом, проводили профілактичні бесіди та попереджали водіїв маломірних суден про заборону виходили на воду до 15 квітня.

 

Крім того, неподалік берегової зони, де встановлені скульптурні літери з назвою міста, поліцейськими були виявлені браконьєрські сітки. В них знаходилось три неживі рибини, що свідчить про те, що зловмисники, які встановили злочинні снасті, не поверталися за ними. Вилучені сітки з якорями були пошкоджені та передані працівникам Управління державного агентства рибного господарства для подальшого знищення.

Нагадаємо, що наказом Миколаївського рибоохоронного патруля від 26 березня №47встановлено весняно-літню нерестову заборону на лов риби та інших водних біоресурсів у 2018 році.

Всього в Україні за три місяці 2018 року рибоохоронні патрулі та органи рибоохорони провели 4978 рибоохоронних рейдів. Виявлено 7991 порушень. З них 24%, а саме — 1945 правопорушень були грубими. Збитки, завдані рибному господарству внаслідок цих правопорушень, склали більше 4 млн грн.

В рамках рейдів було вилучено 27 тонн (27073 кг) біоресурсів. З них: 3,4 тонни – у рибалок-промисловиків, 11,9 тонн – під час незаконного придбання чи збуту риби (біоресурсів) та 6,2 тонни – за актами вилучення безхазяйного майна. Затримано 101 транспортний засіб. З січня по березень складено та направлено в суди для притягнення порушників до відповідальності 2784 справи.

Новости по теме

| | | | | | | |