Ціна на яблуко в Україні впала в 4 рази за 9 сезонів.

12 апреля, 2018

Середня оптова ціна на десертне яблуко, яку отримував український фермер, знизилася в чотири рази протягом останніх дев’яти років. Такі дані наводять аналітики Української Плодоовочевої Асоціації.

«Якщо в сезоні 2007/08 років середня відпускна ціна на яблуко складала 0,99 долари США за 1 кг, то вже в минулому сезоні (2016/17 років) середня ціна була трошки меншою за 0.25 доларів США за кг. Отже виручка виробника яблука від 1 кг вирощеної продукції впала в чотири рази протягом 9 сезонів», – повідомляється в УПОА.

Аналітики  УПОА зазачають, що у поточному сезоні ціни дещо вирівнялися (до 39 центів), завдяки аномальним втратам урожаю яблук в ЄС внаслідок пізніх приморозків на весні 2017 року. Однак, вже в сезоні 2018/19 років ціна може «пробити» антирекорд попереднього сезону, і впасти нижче 25 центів.

«За таких цін на яблуко, інвестиції в сучасні яблуневі сади взагалі ніколи не окупляться. Адже зараз закладка сучасного саду з будівництвом сховища та сортувальної і пакувальної лінії, в середньому, обійдуться не менше ніж в 100-110 тис. доларів на 1 га. І це без врахування обігових коштів та відсотків по кредитам», – вважають аналітики.

Нагадаємо, що за минулий 2017 рік сільгоспвиробниками Миколаївської області було вироблено трохи більше 5 тисяч 621 тонн яблук. Цей показник вдвічі менше, ніж у 2016 році – 11 тисяч 541 тонн.

На даний час Асоціація працює над запуском першої кооперативної експортної платформи та планує провести низку переговорів в країнах Південно-Східної Азії з імпортерами яблук з цього регіону. Крім того, планується активізувати навчання виробників для забезпечення вирощування та збереження яблука відповідних якісних параметрів.

«Якщо ця програма буде успішною, учасники кооперативної платформи зможуть отримати не 25, а 50 та більше центів за 1 кг, навіть в роки надвиробництва яблук. Якщо ж маркетингові зусилля будуть успішними, за кілька років можна буде вийти на чисту ціну порівняльну з тією, що була 9-10 років тому – близько 1 долара за кг», – наголошують в Асоціації.

Раніше повідомлялось, що Українська плодоовочева асоціація почала створення кооперативної платформи виробників та експортерів яблук. А також проаналізувала можливості експорту українських виробників овочів та фруктів до Ізраїлю.

Новости по теме

| |