Україна різко втрачає позиції на ринку свинини

10 апреля, 2018

За рік Україна втратила позиції на ринку свинини. Так, імпорт свинини в Україну за перший квартал поточного року перевищив експорт утричі, тоді як торік за цей же період експорт перевищував імпорт майже в три рази. Про це повідомляє Аналітичний відділ Асоціації «Свинарі України».

«Згідно із даними митної статистики ДФСУ, за перший квартал 2018-го обсяги імпорту свіжого, охолодженого та мороженого м’яса свиней (УКТ ЗЕД 0203) у 3 рази перевищують об’єм його зовнішніх поставок. Так, упродовж січня-березня періоду на внутрішній ринок України надійшло 1,8 тис. т імпортної свинини сукупною вартістю 3,07 млн дол. США. Натомість експорт склав майже 0,6 тис. т, а валютні надходження за такі поставки обмежилися 1,4 млн дол. США», – зазначили в асоціації.

В аналітичному відділі АСУ відзначають, що рік тому ситуація істотно відрязнялась від цьогорічної. Так, за перші три місяці 2017-го вітчизняні трейдери експортували 1,88 тис. т свинини, тоді як імпорт склав лише третину згаданих обсягів — 0,66 тис. т. Ситуація цього року діаметрально протилежна – замість позитивного зовнішньоторгового сальдо маємо від’ємне, яке складає 1,7 млн дол. США.

Експерти пояснюють, що причиною такої «рокіровки» стала менша внутрішня пропозиція свинини.

«Менші обсяги наявної на ринку сировини штовхають внутрішню ціну вгору. Таким чином, цінова привабливість вітчизняної свинини, наприклад, для Грузії, зменшується, а нижча ціна імпортної все більше зацікавлює м’ясопереробників», – повідомляється в асоціації.

Новости по теме

| | | |