«За три дні на Миколаївщині спровоковано пожеж на майже 45 га землі, у тому числі горіли і заповідні зони» – ДСНС

10 апреля, 2018

Протягом святкових вихідних днів рятувальникам Миколаївщини було «не солодко». Підрозділи Головного управління ДСНС працювали у посиленому режимі несення служби, забезпечуючи безпеку під час богослужінь, а також приборкуючи пожежі, переважно на відкритих територіях. Повідомляє ГУ ДСНС України у Миколаївській області.

Так, навмисні підпалювачі, а також  поціновувачі відпочинку на природі, за три дні спровокували 70 пожеж загальною площею майже 45 га. Горіли плавні (очерет), суха трава та сміття. Вогняний півень зачепив і лісопаркові та, навіть, заповідні зони (7 квітня – 4,7 га на території Михайлівського природно-охоронного науково-дослідного відділення природного заповідника «Єланецький степ», 8 квітня 4500 кв.м. на території Новоодеського лісництва).

ДНСУ Миколаївської області закликає мешканців не порушувати правила пожежної безпеки та не провокувати пожежі на відкритих територіях. Кожна пожежа, чи то у житловому секторі, чи то на відкритих територіях та коли горить очерет, створює небезпеку для здоров’я, для природної екосистеми, а іноді й життя людей. Також під’їзди до води для пожежної техніки ускладнені або взагалі неможливі, а в деяких місцях поряд із водоймами з очеретом розташовані лісові масиви, як у Новоодеському та Миколаївському районах області, що ускладнює рятування від вогню лісових насадженнь та приватної території.

Нагадаємо, що на сьогодні ліси та лісовкриті площі займають у Миколаївській області всього 5% від загальної площі земель, а це більш ніж втричі менше за аналогічний показник по Україні, що не відповідає нормативним (оптимальним) показникам щодо лісистості для Степу України, які згідно розрахунків Державного агентства лісових ресурсів України повинні складати 9%. А нових насаджень лісосмуг та лісів у Миколаївській області в найближчий час не планується.

Новости по теме

| | | | |