З початку року імпортерам з України повернуто більше 100 тонн заражених шкідниками агропродуктів

6 апреля, 2018

Департамент фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у січні-березні повернув імпортерам 117 тонн агропродуктів, заражених карантинними організмами. Про це повідомляють у відомстві.

За словами директора департаменту фітосанітарної безпеки Андрія Челомбітка, з початку року зафіксовано 10 випадків виявлення карантинних організмів. Загальна кількість заражених ними вантажів склала понад 117 тонн.

«Усі імпортні вантажі, які не відповідали фітосанітарному законодавству України, були повернуті до країн-експортерів – Туреччини, Сербії, Греції, Латвії та Польщі. З метою недопущення подібних випадків до вищезазначених країн надіслані ноти про невідповідність вантажів фітосанітарним вимогам України», — йдеться в повідомленні.

Держпродспоживслужба підкреслює, що особливу небезпеку становлять вантажі свіжих томатів та іншої плодово-овочевої продукції з Туреччини, Іспанії та Італії.

Зокрема, у турецьких томатах було виявлено південноамериканську томатну міль, у сербському соняшниковому насінні — полинолисту амброзію та алепське сорго, у польському салаті-латуку — західний квітковий трипс, у кукурудзі для попкорну із США – диплодіоз, у латвійському насінні фенхелю — полинолисту амброзію, у грецькому коріандрі — алепське сорго, у польских мандаринах походженням з Іспанії та Італії — середземноморську плодову муху.

Новости по теме

| |