Інгулецька зрошувальна система розпочне роботу наприкінці квітня

5 апреля, 2018

На Миколаївщині розпочались весняно-польові роботи. Для вирощування сільськогосподарських культур зeмлeобробники Півдня України мають нагальну потребу у зрошенні. Інгулецька зрошувальна система розпочнe свою роботу вжe в 20 числах квітня. Про це 3 квітня на засіданні постійної комісії з питань аграрної політики, земельних відносин та соціального розвитку села повідомив начальник Південно-Бузького басейного управління водних ресурсів Сергій Письменний.

«На сьогоднішній день процес підготовки на завершальній стадії. Виконані ремонти більше 100 насосних реакторів, 18 тис кубів очищено від мулу, відремонтовано 63 км каналу. І зараз заключаються договори з товаровиробниками», – зазначає Письменний.

Начальник управління повідомив про ряд проблем у зв’язку зі змінами до Статті 255 Податкового кодексу. Тепер первинний природокористувач повинен платити рентну плату. Тому управління  вживає ряд заходів по зміні договорів. А саме, договори будуть не на подачу води, а на послуги по забору води.

«Також заключаємо трьохсторонні договори з Управлінням каналів Інгулецької зрошувальної системи, яке забезпечує подачу води у маловодні регіони. Крім того, змінюємо дозволи на спецводокористування без вартості рентної плати», – розказує начальник управління.

Письменний зауважив, що приблизно 10 років не має дотацій на електроенергію, ціна якої для водокористувачів, як користувачів другого класу, становить 2,23 грн. В минулому році вона дорівнювала 1,86 грн, тобто збільшилась на 20%. Управління забезпечено коштами на електроенергію на початок зрошувального сезону та в 20 числах квітня запустить наповнення систем.

«15 березня в Києві відбулась міжвідомча нарада по промивці річки Інгулець, де було запропоновано з 5 квітня  розпочати промивку  Карачунівського водосховища. Тоді приблизно через 15-16 днів вода дійде до Снігурівської водонасосної станції. Тому витрати по електроенергії будуть невеликими, адже робота насосної станції на квітень місяць буде порядку 6 діб. А приблизно 20-21 квітня ми запустимо наповнення систем», – говорить Письменний.

Щодо розширення зрошувальних площ, за словами начальника управління, на 2018 рік планується збільшити на 2400 га за рахунок господарств. Та основною перепоною для цього є земельне питання. Наприклад, такі інвестори, як «Агроділо» в Снігурівському районі та інші, не можуть знайти землю для розширення площ.

Голова комісії Юрій Кормишкін підкреслив, що задля забезпечення сільхозвиробників поливними системами, влада має здійснювати підтримку та розвиток зрошення.

«Я пропоную підтримати рекомендації та надати запит на інформацію кількості приватних систем зрошення в Миколаївській області», –  зазначив Кормишкін.

Новости по теме

| | | | | | |