Аграрна комісія відправила на доопрацювання звернення до Кабміну і ВР щодо утримання полезахисних лісосмуг

4 апреля, 2018

У вівторок, 3 квітня, постійна комісія з питань аграрної політики не підтримала підготовлений представниками Держгеокадастру звернення до Кабінету міністрів та ВР про внесення змін до чинного законодавства щодо утримання полезахисних лісових смуг, відправивши його на доопрацювання.

У ході засідання присутні вкотре обговорили проблемне питання лісосмуг у Миколаївській області, закорема, у Єланецькому районі. Раніше, у березні, місцева селищна рада звернулася за роз’ясненнями щодо балансоутримувачів лісових смуг, їх охорони, проведення санітарної розчистки, а також відтворення і підтримання порядку в полезахисних лісосмугах. Але на комісії від заступника начальника Головного управління Держгеокадастру Миколаївщини Юрія Яськіва знову прозвучало, що при реформуванні земельних відносин значна частина земель сільгосппризначення була передана в приватну власність, а полезахисні лісосмуги виявилися поза увагою і не були нікому передані на баланс. Розпорядником земель стали управління Держгеокадастру на місцях, але багаторічні насадження на їх баланс не передавалися.

Нагадаємо, комісією вже пропонувався механізм вирішення складної ситуації, яка виникла навколо лісосмуг. У листопаді минулого року комісія з питань АПК запропонувала створювати комунальні підприємства, щоб захистити лісосмуги від вирубки. У лютому цього року депутати знову повернулися до обговорення і доручили опрацювати управлінню лісового господарства та управління екології питання щодо передачі лісосмуг в постійне користування сільрадам і ОТГ.

Таким чином, Яськів зачитав доповнення, яке було підготовлене Держгеокадастром, до звернення в Кабмін наступного змісту: «Земельні ділянки полезахисних лісових смуг та інших насаджень надаються в користування власникам землі та іншим землекористувачам, які використовують прилеглі земельні ділянки для ведення товрного, сільськогосподарського виробництва…». Але Кормишкін відмітив, що на сьогодні немає власника земельних ділянок під полезахисними смугами.

– Власник сьогодні – держава, – зазначив голова комісії.

В результаті, було вирішено, що даний проект звернення є неготовим у зв’язку з тим, що депутати вже встигли пропрацювати деякі моменти раніше і одноголосно відправили його на доопрацювання за участю юридичного відділу Миколаївської обласної ради, департаменту АПК і управління Держагентства лісових ресурсів.

Новости по теме

| | | | | | | | | |