На Миколаївщині сотні гектарів землі використовуються не за цільовим призначенням

3 апреля, 2018

Протягом останніх 10 років земельні ділянки були надані у постійне користування школам, лікарням та іншим бюджетним закладам. Та ці землі використовуються не за цільовим призначенням. Так як бюджетні установи не мають можливості постійно використовувати ці земельні ділянки, вони заключають договори сумісного вирощування або спільного обробітку, що, у свою чергу, є прихованою орендною платою. За словами голови комісії АПК Юрія Кормишкіна дана проблема дуже актуальна для Миколаївщини і має бути вирішена шляхом вилученням цих земель із постійного користування на підставі використання не за цільовим призначенням.

Дане питання було обговорено депутатами на засіданні постійної комісії з питань аграрної політики, земельних відносин та соціального розвитку села, яке відбулось 3 квітня.

З даного питання виступила начальник відділу договірної роботи юридичного управління головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області Олена Сандольська.

«На сьогодні правовий механізм земельним законодавством не закріплений. Ми не можемо сказати, що спільний обробіток землі на підставі договорів про спільний обробіток це не правильно, і не можемо сказати, що це законно. Врегулювати це питання в Держгеокадастрі, на жаль, немає можливості. Тому що нашим законодавством, нашими повноваженнями це не сертифіковано», – доповідає Сандольська.

У відповідь голова комісії зазначив, що дане питання не вирішується в правовому полі, тому що жодна бюджетна установа не може самостійно обробляти цю земельну ділянку, яка знаходиться у їх постійному користуванні. Але управління земельного устрою не надало пропозицій  для вирішення даної проблеми.

«Про те, що дана проблема існує, нам добре відомо. Тому ми і запросили вас аби ви надавали пропозиції, що нам депутатам робити задля врегулювання даної проблеми. Але жодної пропозицій не було надано», – зауважив Юрій Кормишкін.

Як приклад, було наведено обласну психіатричну лікарню №2, де в постійному користуванні знаходиться 396 га землі.

«Це питання не тільки у психіатричній лікарні №2. По Миколаївській області біля 10 тис га надано державним та комунальним закладам у постійне користування. Оскільки, державне або комунальне господарство не може мати у постійному користуванні землі, дане питання буде винесено на розгляд наступної нашої комісії, де обов’язкова присутність виконуючого обов’язки начальника управління Держгеокадастру Юрія Лостіка. В іншому випадку, будемо приймати міри відповідно до чинного законодавства», – зазначив голова засідання.

  

Він наголосив, що такі земельні ділянки мають бути вилучені з постійного користування на підставі закону, тому що використовуються не за цільовим призначенням. Держгеокадастром має бути ініційовано скасування державного акту задля отримання землі у державну власність, тим самим уповноважитись розпоряджатись нею.

Комісія вирішила перенести розгляд даного питання на наступне засідання за участю в.о. начальника управління Держгеокадастру Юрія Лостіка. Також направити запит по стану земель області, що знаходяться у постійному користуванні в розрізі районів і запит у податкову за інформацією по сплаті податків цими підприємствами за користування земельною ділянкою.

Новости по теме

| | | | | |