«Нам важливо прищепити культуру грамотного використання пестицидів», – Челомбітко

3 апреля, 2018

З квітня 2018 року в Україні розпочинається інформаційна кампанія, спрямована на грамотне застосування пестицидів. Кампанія розроблена спільно фахівцями Держпродспоживслужби та експертів ЄС у рамках проекту Twinning «Наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин та здоров’я рослин і посилення відповідних інспекційних та лабораторних служб». Повідомляється на сайті Держпродспоживслужби.

Як повідомив директор Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю у сфері насінництва та розсадництва Андрій Челомбітко під час чергової місії проекту Twinning, яка зараз триває в Україні, у рамках інформаційної кампанії Держпродспоживслужба запровадить комплексний підхід для боротьби з фальсифікованими засобами захисту рослин. Буде здійснитьсь функція контролю на ринку засобів захисту рослин в Україні, оскільки існування такого ринку зводить нанівець намагання держави забезпечити розвиток сільськогосподарського сектору економіки та сформуватись цивілізований ринок засобів захисту рослин. Також службою буде проведено роз’яснювальну роботу для того, щоб фермери могли робити свідомий та поінформований вибір і використовували належні пестициди та агрохімікати, які не мають шкідливих наслідків для сільськогосподарських культур, людського здоров’я, життя, а також довкілля.

«Наразі фахівці Держпродспоживслужби разом з нашими європейськими колегами, науковцями, аграріями та громадськими діячами встигли відзняти серію відеороликів, у яких ми наголошуємо: будьте обачні, адже засобами захисту рослин сумнівного походження можуть бути вкрай небезпечні для вашого життя і здоров’я. Нам важливо не лише застерегти, але й прищепити культуру грамотного використання пестицидів», –наголосив Андрій Челомбітко.

 

Метою відеороликів є спонукання професіоналів та аграріїв замислитися над проблемою підроблених засобів захисту рослин, допомогти зробити правильний вибір, подбавши таким чином про здоров’я і безпеку та застерігши від втрат.

 

У відеороликах висвітлена інформація про небезпеку, ризики та наслідки від застосування фальсифікованих пестицидів, які завдають значної шкоди сільгоспвиробниками та всім споживачам кінцевої сільськогосподарської продукції, котрі стають заручниками і потенційними жертвами нелегальних засобів захисту рослин.

Нагадаємо, що в Одеській та Запорізькій областях шкідники пошкодили 1% рослин в слабкому ступені.

Новости по теме

| | |