Указ ніхто не скасовував, – Кормишкін наполягає на підвищенні орендної плати за землю згідно закону

3 апреля, 2018

За результатами засідання постійної комісії з питань аграрної політики, яке відбулось 3 квітня, депутати наполягли, щоб представники Держгеокадастру проконтролювати процес укладання додаткових угод до договору оренди землі землекористувачами щодо збільшення розміру орендної плати з метою збільшення надходжень до місцевих бюджетів. З такою ініціативою виступив голова комісії з АПК Юрій Кормишкін.

Раніше до головного управління Держгеокадастру Миколаївської області було надіслано лист від голови Снігурівської райдержадмінстрації Інни Бойко з метою перегляду розміру орендної плати за землі державної власності сільськогосподарського призначення.

Начальник відділу договірної роботи юридичного управління головного управління Держгеокадастру на Миколаївщині Олена Сандольська розповіла, що вони не можуть в одностороньому порядку змінити розмір орендної плати, а тільки за домовленістю сторін.

Ми керуємось рекомендаціями Держгеокадастру України і у нас встановлена орендна плата на договорах оренди землі, які ми укладаємо на безконкурентних засадах, на рівні 12%. Домовитись з орендарями на такий рівень орендної плати ми не можемо, – виступила вона.

В свою чергу, Кормишкін зазначив, що підставою для розірвання договору є недотримання постанови земельного кодексу щодо орендної плати не менше 3% на території України. Такі роботи відділом Держгеокадастру не проводились. Також він згадав, як у 2015 році від Держгеокадастру надійшов лист до комісії, в якому йшлось про рекомендацію щодо заключення договора оренди на рівні 7%, а не 12%, від нормативно-грошової оцінки.

Якщо б ви хотіли, ви хоча б раз подали позов на сільхозвиробника, і він би прийшов і заключив з вами додаткову угоду на 7%, не на 12%. Ця робота у вашому управлінні взагалі не проводиться. Це питання поки підняв Снігурівський район. А по Миколаївській області тисячі гектар такої землі, з яких сьогодні бюджети не наповнюються, – наголосив Кормишкін.

На сьогодні, на жаль, в кінці 2016 року були внесені зміни до податковго кодексу, зокрема, і відмінили 3%. Мінімальний розмір орендної плати на сьогодні складає 1% від нормативно-грошової оцінки землі, – каже Сандольська.

Є указ президента Ющенко, що може бути орендна плата не менше 3%, і його указ ніхто не відміняв, – відмітив депутат облради Юрій Кормишкін.

Не менше земельного податку для земель, де проведена нормативно-грошова оцінка, складає від 1% до 3%, – відповіла спеціаліст Держгеокадастру.

У вашій роботі ви працюєте згідно земельного і господарського кодексу, а не податковим. Ним користується податкова інспекція. Ви шукаєте шляхи, щоб піти від цього, чи шукаєте яким чином наповнити місцевий бюджет? – обурився голова комісії.

Секретар комісії Надія Боднар також зазначила, що Держгеокадастр мав вчасно відреагувати на лист Снігурівської адміністрації і направити кожному землекористувачу повідомлення. У тому разі, якщо протягом місяця їм би не відповіли, то вони мали надати позов до суду про розірвання цього договору. На що Сандольська сказала, що вони можуть подавати позов тільки тоді, коли є порушення.

А це порушення. Сьогодні є конкуренція, сьогодні орендна плата значно вища повинна бути за результатами земельних торгів, і це є одне із порушень, тому що вони не хочуть підіймати орендну плату. Тут користувачі використовують більше 200 га землі, а платять всьго навсього 25 гривень за гектар. На сьогодні це смішна орендна плата, – коментує Боднар.

Відповідно до всіх договорів державних земель, є розроблення сільхозвиробником агротехнічного паспорту, де повинна бути сівозміна. Якщо її немає, то це є підставою для розірвання договору. Якщо сільхозвиробник не хоче перезаключити договір на більш вигідних для держави умовах орендної плати, це є підставою для розірвання. І коли адміністрація вас просить і говорить, що є такі виробники, які не хочуть платити, ви роботу не робите, а просто робити відписки. Так не може бути, – каже Кормишкін.

В результаті подальших обговорень комісією було напрвлено декілька рекомендацій: визнати незадовільною роботою Держгеокадастру в напрямку претензійної роботи по перезаключенню договорів; протягом двох тижнів надати комісії інформацію щодо орендної плати за землю по всій області; 20 квітня провести виїзне засідання комісії в Снігурівському районі.

Новости по теме

| | | | | | | |