7000 га землі ДП «Племрепродуктор «Степове» роздадуть на паї

2 апреля, 2018

Державне підприємство «Племрепродуктор «Степове» славилось на всю Україну. В радянські часи це був радгосп-мільйонер. Історія підприємства почалась 4 лютого 1966 року, коли на базі сіл Степове та Зелений Гай було створено радгосп «Степове». Через 17 років було введено в експлуатацію тваринницький комплекс, підприємство почало працювати, як спеціалізоване господарство з вирощування та відгодівлі великої рогатої худоби.

На загальній площі близько 7 тисяч гектарів підприємство вдало вирощувало зернові і зернофуражні культури, соняшник, цукрові буряки та займалося племінним скотарством, свинарством і виробництвом м’яса.

Десятки років його очолював Герой Соціалістичної праці, заслужений працівник сільського господарства України, талановитий організатор аграрного виробництва Володимир Погорєлов. В 2015 році Володимира Григоровича не стало. Керівництво підприємства підхопив син Володимира Погорєлова – Андрій Погорєлов.

Чи успішним було керівництво нащадка Погорєлова судити важко. Але новооспеченій керівниці підприємства Ользі Ільчевій у спадок дістались багатомільйонні заборгованості, зламана техніка та майже знищена тваринницька галузь.

У зв’зку із Законом України від 18 січня 2018 № 2269-VIII «Про приватизацію державного і комунального майна», який набрав чинності  7 березня 2018 року, передбачається передача підприємства у власність акціонерного товариства.

Редакція «Агро Юг» поспілкувалась з нинішньою очільницею господарства, яка зайшла на посаду виконуючого обов’язки 24 липня 2017 року, а вже з 24 листопада 2017 року офіційно призначена директором підприємства. Та дізналась у якому становищі підприємство на сьогоднішній день, і що очікує його після приватизації.

«Зараз на підприємстві все добре. Єдине, що залишився борг в 1,9 млн грн, який брало попереднє керівництво у 2016 році і по якому іде суд. Тому багато несемо судових витрат. Через ці судові позови багато фірм не охоче ідуть на співпрацю. А так, до посіву ми готові: насіння закупили, договора заключили, частину селітри закупили, а частину візьмемо в кредит під урожай. Мільйонний борг десь до 10 квітня ми погасимо і проблеми ці закінчаться. А коли я прийшла, то ситуація була дуже складна. Було майже 11,5 мільйонів кредиторської заборгованості, а на рахунку нічого не було. Техніка майже вся зламана. Тваринницька галузь майже також була знищена. Приміщення не ремонтувались два роки. А треба було прибирати урожай. Тому прийшлось закупити нові транспортери, запчастини, одним словом – все», – розказує Ільчева.

Оскільки рахунки фірми становили «бублики», а брати новий кредит непогасивши старий було неможливо, то в нагоду прийшли старі знайомства нового директора.

«Я 32 роки працювала бухгалтером на підприємстві під керівництвом Володимира Погорєлова. І фірми під моє чесне слово дали нам можливість розрахуватись після урожаю. Ми прибрали урожай за 17 днів, відремонтували приміщення, відремонтували всю техніку, закупили трохи нових корів, що дало нам можливість майже відновити стадо», – говорить директор.

Приватизація підприємства в процесі. Згідно із законом, Кабінет міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності має розробити та привести у відповідність із цим законом власні нормативно-правові акти і забезпечити розроблення та прийняття міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади нормативно-правових актів, передбачених цим законом.

«По землі така ж сама ситуація. Зараз ми чекаємо лише розпорядження міністерства та готуємо списки людей на отримання паю. Раніше попередня влада займалася цими питаннями, але так вийшло що вони всі документи забрали із собою нічого не залишили. І ми почали працювати з нуля», – коментує Ільчева.

За словами директора, земельний фонд нараховує 5800 га землі та 1200 га пасовищ, що разом становить 7 тис га. З них 10% відійде на сільську раду, а залишок земель розділиться між тими, хто має право на отримання паю.

«Ми працюємо з земельним відділом, вони нас консультують. Тим часом робимо списки, звіряємо їх з тими хто по земельному кодексу має право на отримання цього земельного паю. Окремо працюючих на сьогоднішній день, окремо пенсіонерів, які вийшли від нас на пенсію за віком, за інвалідністю, за скороченням штату. Ми зараз даємо об’яву і через місяць будемо робити збори та затверджувати списки», – стверджує керівник підприємства.

Другим нагальним питанням є розподіл землі за призначенням. Підприємство має три види землі: просто рілля, богарна земля та пасовища.

«Я так думаю, що буде десь 8-10 га на людину. Але треба вирішити з людьми чи давати кожному по ділянці цих видів, чи в залежності від грошової оцінки. Наприклад, якщо хтось захоче просто ріллю, то це буде 5-8 га, а хто захоче богарну землю, то це вже буде 3 га», – прогнозує директор.

Коли люди отримають паї – власники земельних сертифікатів будуть вирішувати питання чи залишити їм землю на підприємстві. За інформацією очільниці,  70% пайщиків налаштовані на те, щоб землі віддати назад аби підприємство працювало. Окрім того, усі налаштовані на викуп майна під час торгів. Зрештою, степовчанам самим треба буде обрати нового директора, який би відновив потужності підприємства та повернув йому минулу славу.

Новости по теме

| | | | | | | |