В Україні будуть штрафувати підприємства, які вчасно не запровадять систему НАССР

2 апреля, 2018

Виробники продукції аквакультури повинні до 20 вересня 2018 року запровадити в роботі принципи системи НАССР. Про це йдеться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства з посиланням на законодавство України щодо харчових продуктів.

До зазначеного теміну запровадити систему НАССР мають підприємства, які провадять діяльність із харчовими продуктами, у складі яких відсутні необроблені інгредієнти тваринного походження (крім малих потужностей), наприклад, виробники сирої риби. До 20 вересня 2019 року – всі малі підприємства, незалежно від виду продукції, яку вони виробляють.

«Невиконання зазначеної норми буде розцінюватися як порушення законодавства, що тягне за собою накладення штрафу відповідно до ст. 64 вищевказаного закону. Для юридичних осіб – від 96 до 240 тисяч грн, на фізичних осіб-підприємців – від 9,6 тисяч грн до 48 тисяч грн та зупинення роботи потужності», — йдеться у повідомленні.

Крім того, з 4 квітня 2018 року набирає чинності ЗУ «Про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров’я та благополуччя тварин», який передбачає можливість здійснення перевірки Держпродспожслужбою впровадження системи HACCP на підприємствах.

Використання системи дозволить організувати всебічний контроль за безпечністю продукції, забезпечить її конкурентну якість, відкритість у відносинах зі споживачами та контролюючими органами. За рахунок забезпечення належних умов виробництва відповідно до міжнародних норм, виробники також зможуть розширити свою діяльність та  вийти на нові ринки збуту.

Нагадаємо, експерт вважає, що система НАССР не є обов’язковою.

 

Новости по теме

|