Порошенко підписав закон, який спрощує доступ до земельних ділянок для видобутку нафти і газу

30 марта, 2018

Президент України Петро Порошенко підписав закон №3096-д, яким вносяться зміни до деяких законодавчих актів України з метою спрощення доступу нафтогазовим компаніям до земельних ділянок для проведення розвідки і видобутку вуглеводнів. Про це повідомляється на сайті парламенту.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, законом передбачається можливість використання механізму сервітуту для будівництва об’єктів нафтогазовидобування і трубопровідного транспорту, що дозволить використовувати земельні ділянки без зміни їх цільового призначення.

Також зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок для проведення відповідних робіт може здійснюватися без спеціального дозволу, а на підставі робочого проекту із землеустрою.

Крім цього, для зменшення кількості погоджень проектних документів органами державного гірничого нагляду скасовується обов’язковість отримання гірничого відводу, а також необхідність реєструвати об’єкти нафтогазовидобутку як об’єкти містобудування.

Законом надається можливість розширити коло суб’єктів, які можуть проводити геолого-економічну оцінку запасів нафти і газу. Надрокористувачі отримують право розпоряджатися геологічною інформацією, що належить їм на праві власності.

Також скасовується необхідність введення родовища в дослідно-промислову та промислову розробку за рішенням Міненерговугілля і введення декларативного принципу узгодження проектів розробки родовищ.

Новости по теме

| | | | | |