«Кооперація зміцнить позиції дрібних виробників», – Шеремета

30 марта, 2018

Державна політика сільського розвитку має широкий спектр інструментів для економічного зростання малих виробників. Окрім фінансової підтримки та інформаційного забезпечення ефективним є об’єднання особистих селянських господарств та дрібних виробників у кооперативи. Таку думку висловив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета під час дводенного семінару «Практики сільського розвитку: сімейні ферми, кооперація, дорадництво та ОТГ» у Львові 29-30 березня. Повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

«Об’єднання агровиробників є дієвим способом отримання належної системи збуту сільськогосподарської продукції та можливості одержання реальної ціни за неї. Окрім того, кооперація зміцнить позиції дрібних виробників серед великих аграрних гравців, а також позитивно вплине на збільшення зайнятості місцевого населення, розвиток сільської інфраструктури», — зауважив Шеремета.

Заступник Міністра підкреслив, що Уряд буде відшкодовувати кооперативам 70% вартості за купівлю обладнання в рамках програми підтримки фермерства та кооперації (1 млрд грн). Окрім того, фермери матимуть додаткові переваги в державній підтримці (компенсація 40% вартості техніки та 80% вартості насіння української селекції). Також в цю програму закладено здешевлення кредитних коштів до європейського рівня – 1-2% та відшкодування 90% вартості дорадчих послуг.

Підтримка малих та середніх сільгоспвиробників, с/г кооперації дозволить підняти українське фермерство на якісно новий рівень, допоможе створити нові робочі місця, наситити внутрішній ринок якісними продуктами та розширити географію експорту. Окрім того, розвиток фермерства сприятиме створенню середнього класу в селі, розвитку сільських територій та покращити матеріально-фінансове становище сільського населення.

Нагадаємо, що раніше Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк навів поради сільгосптоваровиробникам з приводу держпідтримки агросектора, які дозволять сільгоспвиробнику зорієнтуватися в системі державної підтримки АПК на 2018 рік і скористатися нею максимально ефективно.

Новости по теме

| | | | | | | |