Пізнє відновлення вегетації може спричинити низьку врожайність озимої пшениці, – НААН

30 марта, 2018

Згідно даних агрометеорологічного огляду НААН, пізнє відновлення вегетації озимих зернових навесні 2018 року може негативним чином позначитись на кінцевій врожайності культур.

«Серед основних чинників, які можуть обмежити рівень майбутньої врожайності озимої пшениці та інших озимих зернових культур в Україні, є порівняно пізній час відновлення весняної вегетації», – йдеться в огляді.

В цьому випадку при різкому підвищенні температурних показників в подальшому може призвести до швидкого висихання верхніх шарів грунту, зниження ефективності внесених добрив і в кінцевому рахунку – до зменшення рівня продуктивності рослин.

«Разом з тим, з огляду на порівняно гарне фізіологічний стан озимих зернових культур і ріпаку після зимівлі, а також густоту їх посівів (за умови помірного температурного режиму і достатньої забезпеченості рослин вологою і поживними речовинами в першій половині весняно-літньої вегетації) в ц.р. є всі можливості для отримання врожаю, який не поступатиметься середніми багаторічними показниками», – зазначається в повідомленні.

За матеріалами: apk-inform.com

Новости по теме

| | | |