Урожай абрикосів на Херсонщині під питанням

29 марта, 2018

Аномальні погодні умови не могли не вплинути на цьогорічний урожай. Чого саме варто очікувати від посівів та від врожайності різних культур в Херсонській області розказав директор департаменту агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації Олександр Паливода. Повідомляє Херсон online.

«Якщо говорити про зернові, то тут підстави турбуватися немає: озимі культури успішно перезимували, на радість фермерів, в березні спостерігалися рясні опади. Так що на сьогодні маємо приблизно 99% сходів в прекрасному стані», – говорить Паливода.

Що стосується плодових дерев, то побоювання, за словами Поливоди, викликає лише врожайність абрикосів, говорити про значні пошкодження інших культур не доводиться. Експерт нагадав, що насторожувати має критичне зниження температури — до 5 градусів нижче нуля — в два тимчасових періоди: коли відбуваються зав’язь і цвітіння. Так що остаточна картина стане зрозумілою в наступні весняні місяці.

Крім того, є позитивні прогнози для винограду: аномально теплий грудень сприяв цьому, тепер залишається сподіватися, що другої хвилі заморозків у квітні — травні не буде. Якщо в минулому році врожайність таврійського винограду становила 8,9 т/га, то в поточному вона може зрости до 9,6 т/га.

Варто відзначити, що в цьому році сезон реалізації овочів в тепличних комбінатах може початися із запізненням приблизно на 1-2 тижні. Фахівці пояснюють це аномальними для березня метеоумовами.

Те ж стосується і початку посівних робіт. На Херсонщині, ймовірно, з вказаною затримкою посіють 822 тисячі гектарів ярих культур. Виходячи з потреби, на ці цілі обладміністрація планує витратити понад 4 мільярдів гривень власних коштів і 866 мільйонів кредитних ресурсів, що приблизно на півмільйона більше ніж в 2017-му році.

Новости по теме

| | | | | | |