УПОА про можливості експорту до Ізраїлю для українських виробників плодоовочевої продукції

29 марта, 2018

Щорічно Ізраїль витрачає на імпорт плодоовочевої продукції приблизно 400-450 млн доларів США. При цьому експорт цієї групи товарів сягає майже 1 млрд доларів. Постачати продукцію до Ізраїлю буде нелегко — адже ця країна є нетто-експортером плодоовочевої продукції преміальної якості, і конкуренція на ринку є досить високою, а вимоги до якості — ще вищими. Українська плодоовочева асоціація проаналізувала, які можливості це може дати українським виробникам овочів та фруктів. Про це повідомляється на сторінці УПОА у Facebook.

«В даний момент Україна практично не постачає плодоовочевої продукції до Ізраїлю. Незначні обсяги замороженої дикорослої чорниці та суниці садової на загальну суму близько 70 тис. доларів — це все, чим ми можемо похвалитися в експорті до Ізраїлю сьогодні. В той же час, після підписання договору про вільну торгівлю, на нашу думку, Україна могла б постачати до Ізраїлю значні обсяги товарів», – пише УПОА.

У повідомленні асоціації йдеться про те, що зараз майже 100% волоських горіхів Ізраїль імпортує в лущеному вигляді з США на суму близько 37 млн. доларів. Україна, при цьому, є найбільшим експортером цього продукту в Європі, але до Ізраїлю продукцію не постачає взагалі.

Що стосується яблук, то їх Ізраїль імпортує до 25-30 тис тонн щорічно, переважно преміального цінового сегменту з США та Італії, а поза сезоном — з Аргентини. Також значні обсяги дешевшого яблука надходять з Туреччини, Китаю та Іспанії. Україна цілком може претендувати на середній ціновий сегмент, постачати до 5-7 тис. тонн яблук на рік в перспективі.

Нагадаємо, що за 2017 рік сільгоспвиробниками Миколаївської області було вироблено трохи більше 5 тисяч 621 тонн яблук, що вдвічі менше, ніж у 2016 році – 11 тисяч 541 тонн.

«Заморожені та свіжі ягоди — Ізраїль їх імпортує, переважно, з Китаю, Польщі, Сербії та Бельгії на суму близько 12 млн. доларів на рік. Тут для України абсолютно точно є ніші», – повідомляє УПОА.

На рахунок цибулі та помідорів, то Україна також може зайняти частину цього ринку в Ізраїлі. Так, майже 100% цибулі імпортується до Ізраїлю з Нідерландів на суму близько 2,5 млн. доларів, а помідорів з Туреччини на 17 млн. доларів на рік. В літній період, коли місцеве виробництво в Ізраїлі та Туреччині ускладнено в зв’язку з високою температурою повітря, Україна могла б постачати томати на цей ринок.

«Взагалі варто сказати, що Ізраїль має відносно високий рівень доходів населення є країною з досить стабільною економікою. Тому торговельні відносини з Ізраїлем можуть дати можливість стабільної роботи протягом тривалого періоду часу», – стверджується у повідомленні асоціації.

Нагадаємо, що 28 березня глави української та ізраїльської делегацій погодили завершення переговорного процесу щодо положень Угоди про вільну торгівлю між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль.

Новости по теме

| | | | |