Україна збирається наростити обсяги виробництва лохини та малини, – ФАО

29 марта, 2018

За результатами минулого року, обсяг виробництва м’яких ягід сягнув 120 тис. тонн. У звєязку з цим спеціалісти ФАО прогнозують, що впродовж наступних кількох років Україна збирається наростити обсяги виробництва лохини та малини. При цьому, стримуючими факторами розвитку галузі на даний час є брак знань та відсутність якісного посадкового матеріалу.

За словами економіста Інвестиційного відділу ФАО Андрія Ярмака, на території України більше 1 млн га землі ідеально підходить для вирощування лохини — за кислотністю ґрунтів та доступом до води.

До кінця 2020 року український експорт культивованої чорниці садової (лохини) може сягнути 8 тис. тонн. Фахівці прогнозують, що з кожним роком виробництво лохини зростатиме в середньому на 2-2,5 тис. тонн. Також набирає популярності виробництво органічної малини, вже у 2019 році очікуються перші комерційні обсяги такої ягоди.

Ярмак зауважив, що основні фактори, які наразі стримують розвиток малинового сектору — це відсутність знань та досвіду вирощування культури, що у свою чергу негативно впливає на якість кінцевої продукції, а також брак робочої сили.

«В Україні використовується величезна кількість сортів малини — і це не є вигідним для ринку, адже погано вливає на ціну та якість кінцевого продукту. Нарешті — найнеочікуваніше — бракує робочих рук, а вартість людського ресурсу наразі всередині країни така сама, як і у Польщі», — додав він.

Новости по теме

| | |