Мірошніченко розповів про держпідтримку в галузі АПК

29 марта, 2018

Протести та заклики навколо законопроекту 7403-2 про повернення експортного ПДВ на олійні культури тривають. Розгляд законопроекту очікується на наступному сесійному тиждні, який відбудеться 3-7 квітня. Які саме методи держпідтримки для галузі АПК має здійснювати держава розказав народний депутат Іван Мірошінченко.

«Хочу, щоб ви правильно розуміли: я ніколи не виступав і не виступатиму проти переробників. Це такий же бізнес, як і інші. Я переконаний в тому, що вітчизняну переробну сферу слід підтримувати, але не тільки підприємства масложирової галузі, а й молочної, борошномельної галузі, вирощування овочів і фруктів і інші сфери. Причому механізми підтримки цих підгалузей повинні бути різними», – запевняє Мірошніченко

За словами Мірошниченка, в даний момент іде робота над альтернативними варіантами підтримки в галузі.

«Зараз є три варіанти, і я разом з колегами-депутатами над ними працюю. Перший — виділити гроші на 1 га товаровиробнику і таким чином зменшити ПДВ. Другий — зниження ставки ПДВ на продукти харчування, що є нормою в більшості країн Європи. Тоді будуть і ціни нижчі в Україні для споживача, від чого виграє як покупець, так і переробник, тому що зростуть попит на продукти і доходи. Третій — експортні дотації, які є найбільш дискусійним варіантом з усіх трьох», – говорить Іван Мірошніченко.

Також депутат зауважив, що варто виділяти дотації тим, хто займається вирощуванням культур картоплі, пшениці та інших культур площі яких значно скоротилися в України через рекордний ріст посівів технічних культур.

«Та ж соя добре підходить для сівозміни, збагачує азотом землі, на відміну від соняшнику, який їх виснажує. Ріпак — складна культура, якщо його часто сіяти, він буде чинити негативний вплив на ґрунт», – стверджує Мірошніченко.

Також він зауважив, що аграрна політикав Україні немає середньострокового (3-5 років) планування, а це шкодить українському господарству.

«Якби вона була, ми б уже завершували програму зрошення і врятували б мільйони гектарів ріллі, десятки тисяч людей працювали б там. Всесвітній банк, з яким ми спілкуємося, вже 3 роки як готовий дати нам $ 500 млн на зрошення, але ми цим не користуємося», – зауважив депутат.

Мірошниченко зауважив, що держпідтримка для АПК має здійснюватися не лише в олійно-жировій галузі, а і в м’ясо-молочній, в виробництві круп, борошна та інших, де також багато проблем.

«Говорячи в цілому про підтримку АПК, слід пам’ятати два моменти: перший — професіоналізм і етичність, другий – економічний», – підсумовує Іван Мірошніченко.

Також депутат розповів до яких наслідків призведе неприйняття законопроекту 7403-2.

Нагадаємо, що 23 березня лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко разом із Всеукраїнської аграрною радою та Аграрним союзом України підписали Меморандум «Новий аграрний курс України».

За матеріалами Latifundist

Новости по теме

| | | | | | |