Україна за крок до встановлення вільної торгівлі з Ізраїлем

28 марта, 2018

28 березня глави української та ізраїльської делегацій погодили завершення переговорного процесу щодо положень Угоди про вільну торгівлю між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль. Про це повідомляється на сайті Мінекономрозвитку.

“Угода про вільну торгівлю з Ізраїлем буде сприяти розвитку промисловості та переробного виробництва в Україні завдяки співпраці та кооперації українських та ізраїльських підприємств. Угода зробить експорт до Ізраїлю дешевшим шляхом скасування або зменшення ввізних мит, та швидшим — завдяки домовленостям щодо спрощення митних процедур, та сприяють збільшенню нашого експорту. Це частина роботи Уряду та Міністерства з розширення можливостей для експортерів та доступу до ринків”, — прокоментував Перший віце-прем’єр-міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

Експорт української продукції до Ізраїлю зростає. В 2017 році обсяг експорту українських товарів складав 604,6 млн доларів США та збільшився на 23,8% в порівнянні з 2016 роком. Найбілша частина експорту припала на продукцію АПК та харчової промисловості, а саме 411,2 млн доларів, що становить більше 50% від загального експорту.

“Ізраїльський ринок багато імпортує. У 2017 році імпорт склав 69,1 млрд долл. США, у лютому цього року — 6,8 млрд дол. США. На сьогодні Угода — це, в першу чергу, нові можливості для українських промислових товарів та сільськогосподарської продукції. До того ж, Ізраїль є ринком у фокусі для нашого експорту згідно з Експортною стратегією. Тому протягом переговорного процесу ми доклали значних зусиль, аби прискорити укладення Угоди про вільну торгівлю з цією країною”, — зазначила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України — Торговий представник України Наталія Микольська.

За словами Микольської, Ізраїль є досить закритим ринком, з високими ввізними митами, а також специфічними вимогами до продукції, які пов’язані з релігійними аспектами. Угоди про вільну торгівлю створють нові можливості для українських експортерів. Тому, необхідно забезпечити безмитний доступ якомога більшої кількості сільськогосподарських і промислових товарів на ринок Ізраїлю.

Глави делегацій затвердили подальший план дій для підписання Угоди. Сторонами буде здійснено її детальну юридичну вивірку, після чого документ буде поданий відповідним органам обох країн для затвердження.

Новости по теме

| | | |