На Херсонщині санкціонували лов «червонокнижних» осетрів

28 марта, 2018

Дозвіл на лов в пониззі Дніпра «червонокнижних» осетрів для відбору ікри і молочка отримав Дніпровський виробничо-експериментальний рибоводний завод під Херсоном. Про це повідомляє Oлешки.сity.

Рибнарі просили дати їм можливість встановити пастки у греблі Каховської ГЕC, в акваторії Дніпро-Бузького лиману, і на ділянці Широке плесо річки Бакай. Oднак вилов санкціонували тільки на річці Бакай.

Директор заводу з рибництва Віталій Плугатарьов розказав, що умовами дозволу передбачено вилов 20 самців і самок осетер, а білугу і севрюгу відловлювати заборонили. Після відбору чорної ікри і молочка, та реабілітації в ставковому комплексі рибу повернуть в дику природу — це передбачено умовами дозволу.

За словами Плугатарьова, з кожним роком отримувати «добро» на тимчасову роботу рибників в Дніпрі все складніше через. Це пов’язано із черзвичайною забюрократизованністю цієї процедури.

Так, в минулому році іхтіологи після тривалої паперової тяганини домоглися згаданого дозволу лише за 5 днів до завершення нерестового періоду, коли більша частина представників осетрових встигла пройти до своїх природних нерестів в Дніпрі аби вимітати і запліднити ікру, а потім почати повернення в Чорне море. Тому основну ставку на держпідприємстві роблять на вирощуванні стерляді. Її маточне стадо міститься в місцевих ставках та не потребує спеціального дозволу на вилов для виробників «царської риби».

Новости по теме

| | | | |