Експерт про те, як агропромислові концерни світу за безцінь скуповують українські чорноземи

28 марта, 2018

Українські поля – надзвичайно цінний і бажаний актив, у якому зацікавлені практично всі агропромислові концерни Європи, Америки, Азії, Африки, Росії. Відміна мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення – це узаконення грабежу національного багатства іноземними «інвесторами». На цьому акцентує увагу громадсько-політичний діяч, радник міністра МВС Михайло Апостол. Повідомляє Наш День.

«За володіння нашими землями між багатьма країнами нагнітається новий, надзвичайно серйозний, конфлікт. Адже їхні агропромислові підприємства протягом майже десяти років ведуть бізнес в Україні. Це – концерн Monsanto, відомий своєю сумнівною діяльністю зі створення ГМО-насіння, аграрний холдинг Gargill, хімічний концерн Du Pont та багато інших», – стверджує Апостол.

За словами директора зі стратегії Каліфорнійського Оклендського інституту Федеріка Муссо, ці іноземні компанії в останні десятиліття настільки збільшили свої інвестиції, що їх можна прирівнювати до скупки сільськогосподарських земель західними концернами.

«Аналогічно можна говорити і про Всесвітній банк чи Міжнародний валютний фонд. У світі не так вже й багато регіонів, де ґрунти настільки цінні і, при цьому, майже не витребувані вітчизняною економікою. Через це, під приводом допомоги селянину і селу, розпочалася істерика щодо зняття мораторію на продаж нашого безцінного багатства», – говорить радник міністра МВС.

За його словами  цінність української землі міжнародні «інвестори» зрозуміли ще під час продовольчої кризи 2007-2008 років, коли був призупинений експорт української продовольчої продукції. Після того в відбулося значне подорожчання хлібу в багатьох країнах світу, а подекуди пройшли так звані «голодні бунти». Тому сьогодні діють чіткі заборони Закону продажу землі сільськогосподарського призначення.

Більша третина українських земель перебуває у державній власності. Апостол розказує,  що на законодавчому рівні легше придумувати різні обхідні шляхи для заволодіння землею. Наприклад взяти землю в оренду строком на 49 років або видати кредит українським компаніям, ставлячи в заставу цю оренду та становлячись співвласниками українських підприємств.

«У час, коли українські підприємства лежали в руїнах і шукали інвестора, на Україну ринули невеликі іноземні фермери. Сьогодні їх уже кілька тисяч. В основному вони працюють на площі 3-5 тисяч га і практично всі є безпосередніми співвласниками українських підприємств. За даними Німецького інституту глобальних і регіональних досліджень GIGA, близько 2млн. га української землі належить іноземцям і більше 3 млн. га уже викуплені і чекають зняття мораторію, щоб юридично оформити цей факт», – розказує народний депутат.

Політик запевняє, що масштабний розвиток сільського господарства, орієнтованого тільки на експорт, модернізація і укрупнення великих агрохолдингів та намагання зняти мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення без прийняття закону про обіг земель у підсумку приводить не тільки до знищення фермерства, селянства, українських сіл, але і держави в цілому.

Нагадаємо, що раніше Михайло Апостол заявляв, що якщо в найближчий час Урядом не буде прийнято Закон про обіг земель з переліком обмежень, то через декілька років може виявитись, держава отримає «дирку від бублика».

Новости по теме

| | | | |