«Сертифікація лісів – це у нас «рожеві мрії», – заступник начальника обласного управління Держлісагенства Миколаївщини

28 марта, 2018

Нещодавно заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар повідомив, що в Україні за міжнародною системою FSC сертифіковано більше 3,9 млн га лісів – це майже 40%. В Миколаївській області роботи із сертифікації не проводились. Причини цього та загалом про стан лісового господарства Миколаївщини розказала перший заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Валентина Лесик.

Землі лісогосподарського призначення в межах Миколаївської області  становлять 84,3 тис га, а лісові землі – приблизно 69,9 тис га. Наразі в області практично призупинено лісорозведення та лісовирощування. А сертифікація лісів для області, за словами заступника начальника, це «рожеві мрії».

«У нас надзвичайно складна ситуація. Сертифікація лісів – це у нас «рожеві мрії». Ми, фактично, залежні прямо пропорційно від бюджетного фінансування. На сертифікацію кошти не виділялись жодного разу», – говорить Лесик.

Вона розказала, що на даний час призупинено виконання лісогосподарських заходів, а всі зусилля направлені на збереження працівників в галузі та захисту лісу від пожеж. Дана ситуація пов’язана із відсутністю бюджетного фінансування протягом чотирьох років.

«В 2015 році у нас фінансування дали майже в кінці року, тобто повністю весь технологічний процес проводити протягом 2015 року ми вже не могли. А за 2016, 2017 і вже 2018 роки – взагалі немає фінансування. Ми існуємо тільки за ті кошти, які ми можемо заробити самі. Але це дуже мала можливість, оскільки наші ліси не ресурсні. Зараз наше завдання вижити, аби ми змогли зберегти працівників, які залишились на півдні», – наголосила заступник начальника лісового господарства області.

Лесик повідомила, що здійснювати охорону лісів управління може тільки в рамках своїх можливостей, що обумовлено нестачею наглядачів, водіїв лісових пожежних автомобілі та інших працівників. Фактично технічне забезпечення управління залежить від Державної служби надзвичайних ситуацій.

Така ситуація склалася і в сусідніх областях: Харківській, Херсонській, Запорізькій, Одеській. Депутати обласної ради не один раз звертались до Верховної Ради, прем’єр-міністра, президента, але питання з бюджетним фінансуванням досі не вирішено.

«Заступник голови Держлісагенства Володимир Бондар повністю володіє цією ситуацією. Вони не можуть прийняти ніяких заходів. Вони діють лише в межах організації допомоги, саме залучення ресурсних областей. Дякуючи керівництву агентства ми, як сім’я – усі один одному допомагають. А з боку держави, як вищого центрального органу, допомоги практично немає», – коментує Лесик.

Нагадаємо, що  лісосмуги не стоять на балансі у жодної організації і дана ситуація триває не перший рік. Та останні три роки держава не фінансує насадження нових лісосмуг.

Новости по теме

| | | |