Агаріїв очікують труднощі на весняно-польових роботах

27 марта, 2018

Аномальні погодні умови в Україні можуть негативно позначитись на майбутньому врожаї. За розрахунками експертів, весняна посівна кампанія у 2018 році буде коштувати аграріям набагато дорожче, ніж торішня. Генеральний директор Української аграрної конфедерації Павло Коваль розповів, які труднощі очікують українських аграріїв під час проведення весняно-польових робіт та причини підвищення вартості комплексу робіт.

«Весняно-польові роботи обіцяють бути досить складними з багатьох причин. Перш за все, ми констатуємо факт затяжної весну і прогноз різкого потепління, що вимагатиме від аграріїв дуже злагодженої і швидкої роботи з підготовки ґрунту та посіву багатьох сільськогосподарських культур одночасно, в тому числі пізніх», – зауважив Павло Коваль.

За його словами, це може позначитися на якості та своєчасності виконання технологічних процесів. Але погода не єдиний фактор, який буде визначати результативність і ефективність весняної посівної кампанії.

«Також хотілось би акцентувати увагу на двох аспектах: вартість комплексу весняно-польових робіт і деякої законодавчої невизначенності, яка може вплинути на структуру посівних площ ярих та технічних культур, а також загальні витрати. Говорячи про законодавчі нововведення, ми маємо на увазі скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних культур. Якщо найближчим часом аграріям не вдасться відстояти скасування прийнятих парламентом змін до Податкового кодексу України, то фермерам і аграрним підприємствам стане невигідно сіяти ці культури і вони будуть замінювати їх на інші», – говорить експерт.

Нагадаємо, що розгляд законопроекту №7403-2 щодо повернення експортного ПДВ на олійні культури перенесли на наступний сесійний тиждень, який відбудеться 3-7 квітня.

Щодо вартості комплексу весняно-польових робіт, то загальна сума витрат складе близько 125-129 мільярдів гривень. Таким чином, подорожчання весняної кампанії складе від 21 до 25 мільярдів гривень. Проблема вітчизняних аграріїв у дефіциті грошових коштів, що становить, як правило,  близько 10%. В 2018 році – прядка 13-15% від запланованої вартості робіт.

Експерт вважає, що через подорожчання добрив і палива на 10-15% собівартість вирощування зернових і зернобобових культур збільшиться на 11-13%. Відповідно, урожай додасть в ціні як мінімум на 13-15%.

«Головними складовими сукупного подорожчання весняних польових робіт стали збільшенні ціни на мінеральні добрива (на 30%), засоби захисту (на 15%) та пальне (майже на 30%). Серед інших чинників, варто відзначиіти, зростання, хоч і незначне, з 1 січня мінімальної заробітної плати, збільшення орендної плати за землю, а також темпи інфляції споживчих цін і коливання обмінного курсу гривні» – розказує Коваль.

Нагадаємо, що 26 березня 2018 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ухвалила рішення про розширення дії антидемпінгових заходів на імпорт в Україну нітрату амонію (аміачної селітри), походженням з Російської Федерації.

За матеріалами Факти

Новости по теме

| | | |