Кормишкін ініціював звернення до Кабміну щодо рентної плати за користування зрошувальними системами

27 марта, 2018

На розгляд сесії обласної ради, яка відбудеться 29 березня, депутати аграрної комісії винесли звернення до Кабінету міністрів за ініціативою депутата облради, голови Миколаївської обласної партійної організації «Наш Край» Юрія Кормишкіна. В документі йдеться про скасування рентної плати для тих аграріїв, які користуються зрошувальними системами.

– В податковому кодексі 1 січня були прийняті зміни і нашим зрошувальним системам поставили рентну плату. Якщо на сьогодні забір вод на зрошення коштував 25-50 копійок, то у зв’язку зі змінами у податковому кодексі, який суперечить земельному та водному кодексам, сьогодні люди, які займаються зрошенням, будуть платити в два-три рази більше, – звернувся до депутатів Кормишкін на засіданні постійної комісії з питань аграрної політики, земельних відносин та соціального розвитку села.

Це звернення наразі є дуже актуальним, адже аграрії Миколаївської області вже через 1,5 місяця почнуть активну роботу по зрошенню сільськогосподарських культур.

– Ми підготували цей документ, щоб у Верховній Раді внесли правку, що зазначені сільгоспвиробники є платниками ренти на використання води. Таким чином, ми допоможемо нашим аграріям, які займаються зрошенням, платити за воду не в два-три рази більше, і привести законодавство в порядок, – підкреслив голова комісії АПК Юрій Кормишкін.

Нагадаємо, на Херсонщині вода для поливу овочевих і рисових плантацій подорожчала на 35%.

Новости по теме

| | | | | |