Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі підвищила мито на ввезення російських добрив

27 марта, 2018

26 березня 2018 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ухвалила рішення про розширення дії антидемпінгових заходів на імпорт в Україну нітрату амонію (аміачної селітри), походженням з Російської Федерації. Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Відтепер, антидемпінгове мито для ПАТ «Дорогобуж» становитиме 29,25%, для інших експортерів та загалом для Російської Федерації — 42,96%. Рішення Комісії набуває чинності з дня опублікування повідомлення про нього в “Урядовому кур’єрі”.

У рамках засідання Комісія розглянула матеріали щодо існуючої практики постачання мінеральних добрив в Україну з боку російських виробників та експортерів, яка вказує на численні порушення в процесі підготовки здійснення імпорту в Україну, а також існування загрози подальшого обходження діючих антидемпінгових заходів щодо нітрату амонію з боку таких постачальників.

Комісія також змінила опис товарів, до яких застосовуються вказані антидемпінгові заходи з метою недопущення обходу цих заходів з боку російських виробників та експортерів мінеральних добрив.

За результатами розгляду матеріалів, було встановлено, що рівень застосовуваних остаточних антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну нітрату амонію (аміачної селітри) походженням з РФ є недостатнім для усунення демпінгу, який заподіює шкоду українським виробникам.

Приймаючи рішення Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі зважила позицію всіх зацікавлених сторін, зокрема українських виробників мінеральних добрив та агросектору, включаючи галузеві аграрні асоціації.

Враховуючи комплексний характер  порушеного питання та з метою недопущення створення штучного дефіциту мінеральних добрив на внутрішньому ринку України, Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі вирішила, зокрема:

  • звернутись до Кабінету Міністрів України з проханням направити звернення до  Верховної Ради України з пропозицією активізувати роботу над прийняттям проекту Закону № 6422 «Про внесення змін до Закону України «Про Митний тариф України» з метою диверсифікації постачання добрив в Україну;
  • звернутись до Антимонопольного комітету України з пропозицією щодо вжиття заходів з контролю за цінами на добрива на внутрішньому ринку України;
  • опрацювати питання звернення до Кабінету Міністрів України з пропозицією щодо виключення товару, що є об’єктом застосування антидемпінгових заходів з переліку товарів, заборонених до ввезення в Україну з РФ (постанова КМУ від 30 грудня 2015 р. № 1147).

Варто зазначити, що на цей час щодо імпорту товарів походженням з Російської Федерації діють 12 захисних торговельних заходів (10 антидемпінгових, 1компенсаційний та 1 спеціальний).

Наразі проводиться три процедури розслідування щодо демпінгового  імпорту міндобрив походженням з РФ (карбамідно-формальдегідна продукція, нітрат амонію, сірчана кислота та олеум).

Нагадаємо, що під урожай 2017 року органічних добрив було внесено 9274 тис. тонн, що на 1,2% більше показника попереднього року.

 

Новости по теме

| | | | | | |