Податковий комітет підтримав повернення експортного ПДВ для ріпака та сої

22 марта, 2018

Комітет з питань податкової та митної політики підтримав повернення експортного ПДВ для ріпака та сої. Про це повідомляє AgroPolit.com.

За прийняття даного законопроекту за основу та подачу його  в сесійну залу проголосувало 14 з 18-ти членів податкового комітету. Тепер доля збереження 15-18 млрд грн у руках парламенту.

На прийняття документу наполягають аграрії, які вийшли минулого і цього тижня з масовими страйками в ряді областей. Заяву про підтримку цього документа прийняли 13 обласних рад та близько 40 районних рад. Таку позицію повністю поділяють і аграрні асоціації. За їхніми оцінками, збереження цієї норми означає збитків 15-18 млрд грн щороку для аграріїв. Від збереження цих норм виграють переробні підприємства, які переробляють сою та ріпак. До того ж ці норми суперечать ЗВТ із ЄС та умовам договору з СОТ.

На початку засідання голова комітету Ніна Южаніна повідомила, що даний документ не стоїть на порядку денному комітету. Але депутати наполягли на розгляді документу.

«На погоджувальній раді тричі піднімалося це питання. П’ять керівників на цьому наполягали. Є звернення 16 обласних рад про прийняття цих змін – це майже вся Україна. Що вам ще треба? Щоби до нас звернулися всі села України, щоб їх почули?», — говорить депутат Валентин Нечипоренко.

За словами народного депутата Івана Мірошниченка, за останні 7-10 років підприємства олійножирової галузі самі активно будували заводи, чим розбалансували ринок та зумовили падіння маржинальності й заповнення цих заводів сировиною для переробки. За офіційними даними «Укроліяпрому» та галузевих експертів Національної академії аграрних наук, заповнення нинішніх потужностей із переробки соняшнику, сої та ріпаку складає близько 70%.

«Тобто, слова лобістів «олійних» поправок про те, що тимчасові заходи із невідшкодування ПДВ потрібні для того, щоб швидко наростити додаткові переробні потужності, виглядають лицемірно та маніпулятивно. Зрозуміло, що у нинішніх умовах переробні потужності немає сенсу розвивати. Ми хочемо підкреслити, що ми не виступаємо проти переробників. Навіть більше – ми переконані у тому, що вітчизняну переробну сферу потрібно підтримувати, і не тільки підприємства олійножирової галузі, а й молочної, борошномельної галузі, вирощування овочів і фруктів та інші сфери. Варто шукати єдиний збалансований механізм підтримки і для переробників, і для товаровиробників, а не просувати відверто лобістські ініціативи на користь вузького кола заінтересованих осіб», — пояснює Мірошніченко.

Депутат Валерій Давиденко підримав дану думку та додав, що справедливої закупівельної ціни для аграріїв по сої та ріпаку не буде, якщо не буде відшкодування експортного ПДВ по цих культурах.

Новости по теме

| | | | | |