Держпродспоживслужба спростовує інформацію про заборону продажу домашнього м’яса

21 марта, 2018

З квітня 2018 року очікується частковий перехід на «централізований» забій тварин. Аграрний комітет Верховної Ради вже порекомендував парламенту прийняти законопроект про заборону українцям продавати домашнє м’ясо та сало з 2020 року. Спростування цього закону висловив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа.

«У нас близько 400 бійнь. Географія розташування різна. В деяких випадках максимальний радіус 20 км, що нормально. В окремих випадках – 100 км і зрозуміло, що ніхто везти не буде. Але тут пропозиція залежить від попиту. Якщо на бійню ніхто не возить, то дооснащувати та брати експлуатаційний дозвіл не вигідно», — коментує Лапа.

Наразі мова йде про обмеження загальної кількості забою. Якщо раніше можна було забивати три голови в день, то тепер три голови в тиждень, що становитиме 150 голів за рік.

«Якщо забиваєш менше, то можна це робити для себе. Але якщо більше, то мова йде про бізнес, який має працювати по правилам. Велика кількість скарг навіть від жителів сільської місцевості. Адже це не просто забій тварин, а мова про те, куди діваються потім нутрощі. Що стосується повної заборони подвірного забою, то поки це лише законодавча пропозиція», — додає голова Держпродспоживслужби.

Лапа вважає, що забій має робитися відповідно до вимог, які існують у всіх цивілізованих країнах. За словами голови, заборона продавати домашнє м’ясо — відверта неправда. Можна привезти на бійню, забити і потім реалізувати на ринку. Адже заборони на реалізацію немає.

«Якщо забиваєш для себе, сім’ї, то будь-ласка. Не виносиш на ринок – забивай для себе, немає проблем. Але коли говоримо про елементи бізнесу, то все має бути більш легалізовано. Нецивілізований забій – серйозна загроза для епізоотичної ситуації», — говорить Володимир Лапа.

В середньому, за словами голови, 70-80% продукції, яка продається на ринках – це перекупники, люди, які їздять по селах, збирають тварин. Тому не має великої проблеми потім заїхати і забити на бійні.

За матеріалами Бізнес Цензор

Новости по теме

| | | | |