«Незаконно вивозиш ліс за кордон – відправляйся в тюрму на 3-7 років», – депутат про зміни до законодавства

21 марта, 2018

Верховна Рада прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів».

Верховна Рада України має намір посилити адміністративну та кримінальну відповідальність за незаконну вирубку лісу та подальший його експорт поза митним контролем. Відповідний проект закону №5495 прийнятий у першому читанні за основу 246-ма голосами.

Законопроектом передбачено встановлення обмеження внутрішнього споживання лісоматеріалів необроблених у розмірі 20 млн. метрів3 на рік; посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за незаконну вирубку лісу та подальший його експорт поза митним контролем.

Кабінету Міністрів України доручено розробити комплексну програму відновлення лісового фонду України та визначити першочергові обсяги робіт щодо відновлення лісів і лісорозведення, охорони лісів від пожеж, захисту від шкідників і хвороб, інших лісогосподарських заходів, а також порядку і способів їх проведення.

Відповідні зміни передбачаються до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу, Закону «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів».

Як зазначив один з авторів законопроекту голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк, його реалізація дасть змогу забезпечити збереження лісового фонду країни та посилить позитивний ефект від мораторію на експорт лісу-кругляку.

«У 2015 році ми в парламенті прийняли 10-річний мораторій на експорт лісу-кругляку з України. На повну, по всіх деревних породах, він запрацював у 2017 році. Результати дії мораторію лише за цей рік: 2 млрд грн додаткових інвестицій; тисячі нових робочих місць по всій країні; 4 млрд грн несировинного експорту; 400 млн грн додаткових податкових платежів до бюджету», — сказав голова Комітету.

За його словами, позитивні ефекти могли б бути в рази більші, якби не контрабанда лісу-кругляку.

«Для виправлення ситуації ми пропонуємо криміналізувати цей злочин. Це одна з ключових новацій законопроекту №5495 про збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів. Порушуєш мораторій, незаконно вивозиш ліс за кордон – відправляйся в тюрму на 3-7 років. За рецидив – до 12 років», — наголосив Галасюк.

Він зауважив, що законодавчий акт передбачає напрацювання комплексної програми відновлення лісового фонду України та визначення першочергових обсягів робіт щодо відновлення лісів і лісорозведення, охорони лісів від пожеж, захисту від шкідників і хвороб, інших лісогосподарських заходів, а також порядку і способів їх проведення.

Новости по теме

| | | | | | |