Увага – нерест! В Одеській та Запорізькій областях встановлена заборона на лов риби

21 марта, 2018

Відповідно до Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», «Про тваринний світ» та положень, правил, інструкцій затвердженими Державним рибним агентством України на території внутрішніх водоймах Одеської та Запорізької областей встановлена заборона на промисловий та любительський лов риби під час нересту.

З 1 квітня у внутрішніх водних об’єктах Одеської області розпочинається нерест. Тому, з метою збереження водних біоресурсів під час їх природного відтворення встановлено заборону на їх вилов. Заборона триватиме до 30 червня. Відповідний наказ підписав начальник Управління Держрибагентства в Одеській області.

На території Запорізької області заборона встановлена в такі терміни:

  • на Запорізькому водосховищі – з 01 квітня по 09 червня 2018 року;
  • на Каховському водосховищі – з 10 квітня по 18 червня 2018 року;
  • на річках в корінних водах – з 01 квітня по 21 травня 2018 року;
  • на річках у придаткових системах з 01 квітня по 30 червня 2018 року;
  • у водоймах СТРГ – відповідно до затверджених режимів рибогосподарської експлуатації.

Також на території Запорізької області заборонено будь-який вилов раків на рибогосподарських водоймах у межах діяльності Управління Державного агентства в період виношування ікри та першої линьки з 10 квітня по 18 червня 2018 року.

Нагадаємо, що в період нересту забороняється пересування всіх плавзасобів, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів. Також забороняється проводити днопоглиблювальні, вибухові, бурові роботи, видобуток гравію та піску, інші роботи, які негативно впливають на стан водойм.

Порушення правил рибальства під час нерестової заборони карається як накладенням штрафів у сумі від 340 до 680 гривень, так і притягненням до кримінальної відповідальності (накладення штрафу у розмірі 3400 – 6800 грн або позбавлення волі строком до 3 років з конфіскацією знарядь, засобів лову та незаконно добутих водних ресурсів).

Новости по теме

| |