Сільгоспвиробників попередили про можливе вимокання посівів озимих

20 марта, 2018

Експерти назвали найбільшу можливу загрозу цієї весни – випрівання й вимокання посівів через сильні снігопади й поступове танення, можливі також пізні заморозки. Через це агрономам радять в березні промоніторити стан кореневої системи рослин.

За словами директора Миронівського інституту пшениці імені В. М. Ремесла НААНУ Олександра Демидова загалом в зимовий період цього року спостерігалось коливання температурного режиму і нестійкий сніговий покрив. Фахівці установи радять сільгоспвиробникам протягом березня провести моніторинг стану посівів, оскільки через сильні снігопади та поступове танення снігу не виключена можливість випрівання та вимокання посівів озимих.

«При відборі зразків рослин у березні слід звертати увагу, в першу чергу, не на те, чи відростає зелена маса рослини, а на кореневу систему. Якщо коренева система розвивається нормально та утворює вторинні корінці, значить, рослина житиме. Якщо ж листочки відростають, а корені слабкі — така рослина все одно загине», — зазначає Олександр Демидов.

Загалом в інституті вважають, що весна ще принесе багато сюрпризів для аграріїв. Адже можливі пізні заморозки в травні-на початку червня або весняно-літня посуха.

Новости по теме

| | |