Заборона ПДВ на олійні — правильний законопроект, – експерт

20 марта, 2018

Представники аграрного сектору вимагають від влади прийняти законопроект про повернення експортного ПДВ технічних та олійних культур. Свою думку з приводу цього висловив начальник відділу поставок  ТОВ «УКРОЛІЯ» Максим Турко.

Турко вважає, що даний законопроет не шкодить внутрішньому ринку, а навпаки закріпляє його позиції. Оскільки заборона обумовлюється нестачею сировини.

«Дана заборона не зашкоджує внутрішньому ринку отримувати оптимальну ціну, навіть завищену. Навіщо на зовнішній ринок експортувати, якщо у нас близько 18 мільйонів переробки, а вирощування соняшнику, принаймні у цьому році, було близько 12 мільйонів. Тобто маємо дефіцит соняшнику», — коментує експерт.

За словами експерта немає приводу для переживань та пікетів, адже для українських фермерів це можливість збільшення прибутку за рахунок продажу товарів із доданою вартістю, а для українців – нові робочі місця.

«Закон ввели, тому що багато сої, більше 50%, відправляється на експорт, а переробка страждає. Ця заборона є правильною для того, щоб збільшити робочі місця та не експортувати дешеву сировину. Щоб не інші переробляли, а переробка здійснювалась в середині країни», – підкреслив Максим Турко.

Новости по теме

| | | | |