«Слабке місце українського АПК – тваринництво»: Мартинюк розповів, як отримати держкошти на утримання корів

19 марта, 2018

Станом на сьогодні в Україні 2,063 млн корів, з яких 23% утримуються в сільськогосподарських підприємствах, 77% у господарствах населення. У зв’язку з цим перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк на своїй сторінці у Facebook написав інформацію, як скористатись програмами підтримки на утриманням сільськогосподарських тварин.

За його словами, слабким місцем потужного українського агропромислового комплексу є саме тваринництво. Тому із 6,3 млрд гривень, що закладені в держбюджеті на підтримку сільського господарства, 60% або 4 млрд гривень – це кошти на підтримку аграріїв, що займаються утриманням сільськогосподарських тварин.

«Якщо ви юридична особа, то маєте можливість отримати 1500 гривень на кожну наявну на 1 січня та збережену на 1 липня корову. Для цього треба: 1) зібрати документи (довідку про відкриття поточного рахунку, копію звіту про стан тваринництва (форма 24-сг) станом на 1 січня поточного року; довідку про відсутність заборгованості з податків, зборів тощо); 2) подати до 05 липня до Мінагрополітики заявку та документи (документи надсилаються у відсканованому вигляді на електронну пошту [email protected]); 3) отримати кошти на вказаний рахунок у банку.

Якщо ви фізична особа, то маєте можливість отримати 2500 гривень на кожне теля, яке ви дотримаєте до одного року. Для цього треба: 1) ідентифікувати теля шляхом біркування та реєстрації (разові витрати – 34 гривні); 2) підготувати документи (копії паспортів ВРХ, а якщо 10 і більше голів молодняка – витяг з Єдиного державного реєстру тварин; копія паспорта громадянина – власника тварини; копія довідки або договору про відкриття рахунку в банку; копія ідентифікаційного номера); 3) подати документи до територіальної громади села, селища, міста як безпосередньо, чи до сільських, селищних, міських рад та їх виконавчих органів (документи приймаються протягом року в порядку черговості – до 1 травня, до 1 вересня та до 1 грудня); 4) отримати гроші на картку», – написав Мартинюк.

Новости по теме

| | |