«На сьогодні ринок став надзвичайно вимогливим», – експерт про зміну оцінки якості лікарняних культур

16 марта, 2018

Враховуючи те, що на сьгоднішній день по багатьом напрямкам діяльності в Україні ведеться активний перехід на європейські стандарти якості, вимоги в сучасних умовах до культивування лікарських рослин значно змінились. Про це заявила кандидат сільськогосподарських наук, заступник директора станції лікарняних культур Інституту агроекології та природокористування НААН України (Полтавська область) Наталія Куценко.

«Культивування 10-річної давнини, 30-річної давнини, і в сучасних умовах кардинально відрізняються. Відрізняються не особливостями біології культури, а критеріями оцінки якості. Тому що завдання будь-якого фермерського господарства і виробника, перш за все, виростити продукцію, яка буде конкурентноздатною, і яку можна буде в подальшому представити на ринку», – зазначає експерт в ході семінару «Як вирощувати лікарські трави та заробляти».

За її словами, ринок на сьогодні став надзвичайно вимогливим, тому, перш за все, кожен, хто береться за справу культивування, мусить знати ретельні якості показників того чи іншого виду.

«У сільськогосподарських культурах дивляться вміст того чи іншого компоненту, а у лікарських рослинах визначальними є критерії вітчизняних та європейських фармакопей. Це ті відправні точки якості, які прописані і нижче яких реалізація сировини буде досить проблемною», – підкреслює Куценко.

Новости по теме

| | | |